Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Ferie zimowe z językiem kaszubskim

W drugim tygodniu ferii zimowych 32 uczniów ze szkół podstawowych z Kwakowa i Kończewa uczestniczyło w zimowisku w Szymbarku.


Podaj dalej:
Zajęcia odbywały się w ramach nauki języka kaszubskiego. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach ekologicznych m.in. uczyły się jak przetrwać w trudnych warunkach zimowych bez nawigacji, niewłaściwego ubioru, poznały zachowania i zwyczaje ptaków, poznały gatunki gadów i płazów występujących w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

Podczas zajęć odbywały się wyjścia w teren, które z uwagi na panujące warunki atmosferyczne były trudne do przejścia, jednak nawet najmłodsi uczniowie poradzili sobie z trudami wędrówek. Czasem były to buty pełne śniegu, innym razem strome zejścia z góry . W nagrodę zjeżdżali po stokach na oponach oraz jechali kuligiem w zaprzęgu konnym. Najwięcej jednak emocji i frajdy dostarczył dzieciom „Dom do góry nogami” i zwiedzanie CEPR-u w Szymbarku.

Dzieci również malowały na szkle wzory kaszubskie, poznały nowoczesną technikę wyrobu porcelany (zwiedziły zakład porcelany stołowej w Łubianie) oraz technikę starodawną – każde dziecko wykonało swoją pracę na kole garncarskim w ramach warsztatów garncarskich w OEE. W czwartkowy wieczór na zakończenie naszego pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, a wieczorkiem „pidżama party”. Następnego dnia niestety pożegnaliśmy OEE i wyruszyliśmy z powrotem autobusem do swoich domów.