Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Kolejny tryumf Kurtynki ze Słonowic

Kolejny tryumf Kurtynki ze Słonowic

16 grudnia nasz szkolny teatrzyk Kurtynka wziął udział w V Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Wiejskich WIEJSZTUK 2016.


Podaj dalej:
16 grudnia nasz szkolny teatrzyk „Kurtynka” wziął udział w V Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Wiejskich „WIEJSZTUK 2016”. Do konkursu przystąpiło 9 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. „Kurtynka” przedstawiła „Baśń o rycerzu bez konia” według scenariusza Marty Guśniewskiej opracowanego przez opiekuna grupy p. Jolantę Majerowską. Zabawne perypetie bohaterów, awangardowa scenografia oraz świetna gra aktorska sprawiły, że po raz czwarty z rzędu zostaliśmy laureatami pierwszego miejsca w kategorii klas IV- VI. Jury nagrodziło Kamilę Rutkowską, grającą „konia” nagrodą za najlepszą kreację aktorską. W przedstawieniu wystąpili również: Kinga Rutkowska, Dorota Malec, Klaudiusz Janusz, Amelia Bielańczuk, Wanesa Jagieła, Sara Stolarek, Maksymilian Trubacz, Patrycja Lorenc, Natalia Segeń.
Dziękujemy p. Iwonie Sikora za pomoc w przygotowaniu scenografii oraz Przemkowi Majerowskiemu za opracowanie muzyczne.