Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Disco Hit Festival Kobylnica 2015 już za nami

Disco Hit Festiwal Kobylnica 2015 nadawany 3 lipca był najchętniej oglądanym programem tego wieczoru. Koncert w Telewizji POLSAT i Disco Polo Music obejrzało 2,5 mln widzów.


Podaj dalej:

Disco Hit Festiwal był emitowany na dwóch antenach i łącznie w Telewizji Polsat oraz Disco Polo Music oglądało go ponad 2mln 467 tys. widzów, a w grupie komercyjnej 20,3% SHR. W kanale Disco Polo Music koncert oglądało średnio 71 tys. widzów, co dało 0,7% w grupie 4+ i 1,1% SHR 16-49.

Pierwszy wakacyjny weekend był szczególnie gorący właśnie w Kobylnicy, bo to tam po raz piąty rozbrzmiewały najpopularniejsze i kultowe hity muzyki tanecznej. Disco Hit Festiwal to od lat największa impreza muzyczna disco polo w Polsce. W tym roku do Kobylnicy przybyli najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo i dance oraz 50 tysięcy fanów muzyki tanecznej z całej Polski! Tego wieczoru Kobylnica rozbrzmiewała muzyką zarówno młodego pokolenia, jak i gwiazd, które od lat królują na listach przebojów. Specjalną statuetkę za 50 lat pracy artystycznej zespołowi Trubadurzy wręczył wójt gminy Kobylnicy Leszek Kuliński. Gwiazdką kanału Disco Polo Music za 15 lat pracy artystycznej zespół Weekend uhonorowała szefowa kanału Disco Polo Music, Monika Wojdyga-Makowska. Norbi zaś z rąk Shazzy dostał nagrodę specjalną - Serduszko Polsatu.
Grupa Masters została uznana przez portal Muzodajnia pl. za najbardziej obiecujących muzyków młodego pokolenia. Hitem lata 2015 została piosenka „Niespotykany kolor” zespołu Defis.

Disco Hit Festiwal Kobylnica to przede wszystkim fenomen wykonawców uwielbianych przez miliony fanów. Na scenie wystąpili królowie Internetu, czyli artyści, których klipy muzyczne mają po kilkadziesiąt milionów odsłon. Koncert rozpoczęła „złota piątka”: Piękni i młodzi z hitem „Niewiara”, który, jak pamiętamy został ubiegłorocznym Hitem Lata, Andre, twórca mega hitów: „Ale Ale Aleksandra”. Do zabawy w tę gorącą noc porwał Masters i „Żono moja”, DJ Disco&McPolo i ich „Szalona Ruda” oraz Weekend z utworem „Ona tańczy dla mnie”. Wielkie owacje otrzymali niekwestionowani królowie disco polo zespół Bayer Full, Shazza oraz Gielniak i jego latynoskie rytmy piosenki „19 miał lat”.
Koncert Disco Hit Festiwal był doskonałą okazją do zaprezentowania niecodziennych duetów muzycznych. I tak obok siebie na scenie Trubadurzy zaśpiewali w duecie z Ivanem Komarenko nieśmiertelny hit poborowych: „Przyjedź mamo na przysięgę”, Andrzej Dąbrowski i Andre „Do zakochania jeden krok” oraz Andrzej Rybiński i Elise „Nie liczę godzin i lat”.