Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Disco Hit Festival Kobylnica 2014

Dopisała pogoda, nastroje i publiczność, a Kobylnica po raz kolejny okazała się być stolicą polskich hitów. Na festiwal do Kwakowa w gminie Kobylnica przyjechało wg szacunkowych danych służb porządkowych około 50 tys. osób.


Podaj dalej:

Zaczynając od początku - już próby trwające od godzin wczesno-popołudniowych przyciągały rodziny z dziećmi oraz liczne grono dziennikarzy i fotoreporterów. Była to doskonała okazja by na spokojnie porozmawiać z wykonawcami, zrobić sobie zdjęcie i podejrzeć przebieg prób.

Gdy o 18:00 zaczął się festiwal, który zainaugurował występ grupy Cu-Dens z piosenką „Kobylnica”, pod sceną zgromadzonych już było kilka tysięcy osób. Następnie zgromadzonych powitała para prowadzących - Justyna Adamczak i Mariusz Cierpikowski, którzy poprowadzili pierwszą, półfinałową, część festiwalu. Wystąpili Mr Sebii, Marioo, Ambu-Lans, Impress, One Moment, Marsel i Karol Hardych - każdy z nich wykonał po dwa utwory, w tym jeden konkursowy. Z każdą kolejną piosenką tłum gęstniał. Gdy jurorzy podejmowali decyzję na scenie pojawili się kolejno Tropic, Lider Dance i Baciary, którzy rozgrzewali publiczność do dalszej zabawy przed godziną 20:00, przed wejściem na antenę TV Polsat. Tuż przed ogłoszono wyniki półfinałowego konkursu.

Zwycięzcą okazała się pochodząca z Opolszczyzny grupa Marsel, którą tworzy czterech, młodych i utalentowanych chłopaków. Jurorzy przyznali także wyróżnienie dla zespołu Impress.
O 20:00, to co działo się na boisku sportowym w Kwakowie na tle malowniczych wiatraków i w blasku świecącego nad sceną księżyca, zaczęła pokazywać Telewizja Polsat. Publiczność i widzów powitał Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, wraz z Magdaleną Narożną z grupy Piękni i Młodzi oraz Michał Migała, prezenter radiowy.

Początek rozpoczął się mocnym akcentem - wykonaniem „Ale Ale Aleksandry” przez zespół Andre. Na scenie pojawiły się bliźniaczki z teledysku oraz dwie wokalistki w chórkach, a Jacek, dodatkowo wzbogacał występ grą na trąbce.

Po ładnej, skromnej i seksownej „Aleksandrze, która bardzo wysoko ustanowiła temperaturę dobrej zabawy przyszła kolej na „Szaloną rudą” w wykonaniu DJ Disco & Mc Polo. Podobnie tak jak hit Andre, tak i „rudą” publiczność wyśpiewała od początku do końca.

„Moje ciało oszalało” wykonali chłopaki z zespołu Cliver ubrani w czerwone garnitury i różowe koszule. Płomienne kolory tylko podgrzały atmosferę przed występem trio Piękni i Młodzi, na czele z uroczą Magdą, która zaprezentowała się białej sukience. Kolejny hit, czyli „Niewiara”, wyśpiewany mógłby być przez samą publiczność - znajomość tekstu była perfekcyjna.Po występie Magdy, Dawida i Daniela, na scenie pojawił się legendarny zespół Voyager i wykonali piosenkę w rytmie reagee „Zawsze w moich myślach jesteś ty”. Kolejną atrakcją festiwalu był występ góralskiego zespołu Baciary, którzy wykonali swój nieśmiertelny przebój „Zostań tu ze mną na zawsze”, a publiczność dała się porwać góralskiej muzyce.
Następnie na scenie pojawił się Ivan Komarenko, który na festiwalu świętował 10-lecie pracy artystycznej. Zaśpiewał „Jej czarne oczy”, ale to był tylko prolog jego benefisu. W późniejszej części wykonał jeszcze kilka swoich przebojów, a także otrzymał pamiątkowe wyróżnienie od organizatorów z okazji swojego jubileuszu.Ogromny aplauz zdobył Tomasz Niecik, który przyjechał do Kobylnicy wykonać swój hit „Cztery osiemnastki”, a owacjom i piskom dziewczyn nie było końca, gdy specjalny układ choreograficzny wokalista wykonał wraz z trojką tancerzy w złotych strojach.Kolejną niespodziankę zaserwował na scenie wokalista grupy After Party - Patryk Pegza. Występ rozpoczął nastrojowym wstępem wygranym na pianinie. Potem już była tylko euforia w rytmie „Bujaj się” i „Tylko ona jedyna”.Kulminacyjnym punktem tej części imprezy transmitowanej na żywo przez TV Polsat był benefis zespołu Bayer Full. W jego trakcie, szefowa kanału Disco Polo Music - Monika Wojdyga-Makowska, wręczyła zespołowi pamiątkową statuetkę. Publiczność w tym momencie spontanicznie zaintonowała „Sto lat” dla formacji Bayer Full. Obecność szefowej nowego kanału muzycznego Polsatu wykorzystał Sławek Świerzyński i wyciągnął wstęgę z logo Disco Polo Music oraz nożyczki i poprosił o jej przecięcie, by oficjalnie zainaugurować otwarcie tego kanału. W czasie benefisu wybrzmiałby ponadczasowe przeboje jak „Moja muzyka”, „Blondyneczka”, „Żono moja”, „Majteczki w kropeczki”, a na koniec "Wszyscy Polacy" - do wykonania tego utworu lider Bayer Full zaprosił wszystkich wykonawców, którzy występili tego wieczoru na festiwalu. Był to jeden z najpiękniejszych momentów tego wieczoru, gdy kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na festiwalu poczuło się jak jedna wielka rodzina. Na tym zakończyła się transmisja festiwalu na antenie TV Polsat.

Kolejna część transmitowana była przez kanał Disco Polo Music. Do grona konferansjerów dołączyła Nikola Świerzyńska, a koncert dalej charakteryzował się dużą dynamiką i przebojowością. Ponownie pojawiła się grupa After Party z nowymi przebojami - „Nie daj życiu się” i „Wakacyjna love”. Następnie nowe piosenki zaprezentowała legendarna grupa Voyager „Jesteś mi bliska” oraz „Dziewczyny bierzcie sprawy w swoje ręce”.

Następnie na scenę powrócił Ivan Komarenko - niezwykła postać w polskiej piosence rozrywkowej. Wokalista zaśpiewał „Dom na wiślanym brzegu”, „Białą suknie” oraz ubiegłoroczny, kontrowersyjny przebój „Pupa w Chałupach”.

Dalej ponownie na sceną władali kolejno Andre, Cliver, Piękni i Młodzi, Tomasz Niecik. Pojawili się też Magda Niewińska, Playboys, Baciary, B-Qll, CamaSutra, Maxx Dance, Soleo oraz Sylwia i Tomek. Tuż przed północą ogłoszone zostały oficjalne wynki plebiscytu - zwycięzca mógł być tylko jeden. Najwięcej głosów telewidzów zdobyła piosenka „Niewiara” grupy Piękni i Młodzi.

Po północy rozpoczęła się czwarta i ostatnia część festiwalu. Na dobry początek wystąpił Duet Niebanalny z remixem internetowego przeboju „Hera, koka, hasz”, a po nich laureaci półfinału DHFK2014 - grupa Marsel z piosenką „To co kręci mnie”.
Dalsza część imprezy, to kolejne nagrody - bisowali Piękni i Młodzi, After Party, Andre, Cliver, DJ Disco & Mc Polo oraz Tomasz Niecik, którzy zostali uhonorowani przez organizatorów pamiątkowymi wyróżnieniami za ponad 10-milionowe liczby odsłon ich teledysków. Nagrody wręczył Dyrektor Muzyczny Disco Hit Festival - Kobylnica 2014 - Michał Brodowski.

Do 2:00 w nocy wystąpili wyróżnieni półfinaliści - Impress, a także B-Qll, CamaSutra, Magda Niewińska, Soleo, Lider Dance, Ada Yushi, Tropic, a na sam koniec goście specjalni - V-Unit, którzy zapełnili scenę pozytywną energią do tego stopnia, że kilkutysięczna publiczność domagała się na zakończenie bisów.

Festiwal przeszedł do historii, lecz przeboje na nim wykonane jeszcze przez długi czas rozbrzmiewać będą w uszach. Kolejna edycja utwierdziła w przekonaniu, że Kobylnica jest stolicą polskich hitów, które śpiewa cała Polska. Świadczą o tym też wyniki oglądalności - TV Polsat po godzinie 20:00 była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce, a wyniki oglądalności sięgały 2,26 mln widzów. Dalszą część na Disco Polo Music od godziny 22:00 obejrzało ponad 300 tys. widzów, co było absolutnym rekordem nowego kanału Grupy Polsat. To wyniki najlepsze w czteroletniej historii całego festiwalu.

www.youtube.com/watch