Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Świetlica wiejska w Płaszewie

Podaj dalej:
Lokalizacja: Płaszewo
Godziny otwarcia świetlicy:
wtorek, czwartek godz. 11.00-19.00
Opiekun świetlicy: instruktor k.o. Edyta Sak
Zajęcia prowadzone w świetlicy w Płaszewie, mają na celu zorganizowanie czasu wolnego lokalnej młodzieży i dzieci. Na świetlicy odbywają się m.in. zajęcia komputerowe, sportowe, plastyczne i kulinarne.
Największym uznaniem, wśród uczestników zajęć, cieszą się zajęcia komputerowe.
Są one prowadzone zarówno dla dzieci (w godzinach popołudniowych), jak i dla dorosłych (wieczorami). Na zajęciach tych najczęściej korzysta się z internetu. Osoby uczestniczące w zajęciach, wyszukują różnego rodzaju przydatne sobie informacje. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dziewcząt, cieszą się zajęcia kulinarne. Podczas tych zajęć dzieci same wykonują proste potrawy, do których przynoszą składniki. Najczęściej są to różnego rodzaju i różnych kształtów ciastka, które potem można ciekawie ozdobić. W ramach zajęć plastycznych dzieci i młodzież mają okazję rozwijać swoje twórcze możliwości. Podczas tych zajęć wykonywane są z różnych materiałów i przedmiotów ozdoby, zarówno na świetlicę jak i takie, które dzieci mogą zabrać do domów. Zajęcia takie największe zainteresowanie zdobywają w czasie świąt takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Matki, Walentynki itp. Chłopcy najczęściej uczestniczą w zajęciach sportowych. W czasie tych zajęć rozgrywane są turnieje różnych gier zespołowych. Jeśli pozwala na to pogoda, turnieje te rozgrywają się na świeżym powietrzu, na boisku. W ramach zajęć sportowych, skorzystać można ze sprzętu do gry w bilard i ping-ponga, znajdującego się na świetlicy. Istnieje również możliwość organizacji dyskotek dla dzieci i młodzieży ze wsi.
Oprócz zajęć, będących formą zabawy, na świetlicy odbywa się wspólne odrabianie lekcji przez dzieci i młodzież. Wszystkie osoby mogą liczyć na pomoc i zainteresowanie w wykonywaniu prac szkolnych.