Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Historia kilku dekad w medalierskich zbiorach

Wyjątkowa wystawa w GCKiP


Podaj dalej:
Kilkadziesiąt medali przedstawiających ważne dla wojennej i powojennej historii Polski wydarzenia oraz postacie znajduje się na wystawie, która można oglądać we foyer Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Oprócz nich, dla zwiedzających udostępnione zostały tak unikatowe przedmioty, jak choćby widokówka, na której znalazły się oryginalne autografy żołnierzy i dowódców 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Wystawa pt. „80-lecie wybuchu II wojny światowej w medalierstwie” została przygotowana dzięki uprzejmości Jana Radkowskiego i Stanisława Włocha. Obydwu panom udało się zgromadzić dużą kolekcję zbiorów medali wybitych dla upamiętnienia ważnych wydarzeń oraz postaci. Na ekspozycji znajdują się więc medale przedstawiające sylwetki: gen. broni Antoniego Chruściela, gen. broni Kazimierza Sosnowskiego czy gen. dyw. Tadeusza Komorowskiego oraz upamiętniające ważne momenty: 60. rocznicę zakończenia II wojny światowej, 45. rocznicę walk o Monte Casino.

Na wystawie zaprezentowane zostały także inne, ale równie cenne pamiątki. Odwiedzający mogą zobaczyć dokumenty tożsamości z czasów II wojny światowej czy widokówkę, na której znalazły się oryginalne autografy żołnierzy i dowódców 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Wystawa czynna będzie do 16 września. Zwiedzanie bezpłatne.