Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Hip-Hop Bakcyl. Pasja zamiast nałogów

Hip-Hop Bakcyl. Pasja zamiast nałogów

Profilaktyka i edukacja w niecodziennym wydaniu


Podaj dalej:
W październiku odbędzie się cykl warsztatów pod hasłem „Hip-Hop Bakcyl. Dopalacze? Nie, dziękuję! Wybieram pasję!”. Koordynatorzy całego projektu w trakcie spotkań z młodzieżą będą chcieli udowodnić, że życie bez używek i nałogów jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż narkotyki i uzależnienie. Patronat nad projektem objął Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Interesujesz się kulturą hip-hop i słuchasz rapu? A może piszesz własne teksty, trenujesz taniec czy tworzysz projekty graficzne? Te warsztaty kierujemy do Ciebie, dziewczyno i chłopaku!
Zapraszamy Was do podzielenia się swoimi zajawkami i współtworzenia kultury hip-hop. Nie wstydź się pasji, opowiedz nam o niej podczas spotkania. A może masz chęć zaprezentować się ze swoją twórczością? Śmiało, do odważnych świat należy. Nie bój się wyrażać własnego zdania! Masz do tego prawo! Dla aktywnych uczestników spotkania z kreatywnymi pomysłami przewidujemy upominki muzyczne. Podczas warsztatów odbędą się koncerty raperów z naszego rejonu - będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania.

Porozmawiamy również o prawach każdego dziecka, zwrócimy uwagę na problem mowy nienawiści i hejtu w sieci i w realu. Pamiętajmy, każdy z nas ma prawo do szacunku i do bycia sobą. Nacisk położymy również na Wasze pasje życiowe. Pasjami będziemy zwalczać zagrożenie zjawiskiem dopalaczy i innych używek. Pamiętaj o prawie wyboru.
Nie może Ciebie z nami zabraknąć, piona ! ;) Dla aktywnych i kreatywnych uczestników warsztatów przewidziane są nagrody w postaci płyt hip-hopowych oraz gadżety związane z kulturą hip-hop. Ponadto dla każdej świetlicy wiejskiej przekazana zostanie książka pt. "Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży".

Harmonogram warsztatów:
11.10.2018r. (czwartek) godz. 10.30- hala sportowa w Kończewie
16.10.2018r. (wtorek) godz. 16.00- świetlica wiejska we Wrzącej
17.10.2018r. (środa) godz. 16.00- świetlica wiejska w Reblinie
23.10.2018r. (czwartek) godz. 16.00- świetlica wiejska w Płaszewie