Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Hip-Hop Bakcyl. Pasja zamiast nałogów

Hip-Hop Bakcyl. Pasja zamiast nałogów

Profilaktyka i edukacja w niecodziennym wydaniu


Podaj dalej:
W październiku odbędzie się cykl warsztatów pod hasłem „Hip-Hop Bakcyl. Dopalacze? Nie, dziękuję! Wybieram pasję!”. Koordynatorzy całego projektu w trakcie spotkań z młodzieżą będą chcieli udowodnić, że życie bez używek i nałogów jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż narkotyki i uzależnienie. Patronat nad projektem objął Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Interesujesz się kulturą hip-hop i słuchasz rapu? A może piszesz własne teksty, trenujesz taniec czy tworzysz projekty graficzne? Te warsztaty kierujemy do Ciebie, dziewczyno i chłopaku!
Zapraszamy Was do podzielenia się swoimi zajawkami i współtworzenia kultury hip-hop. Nie wstydź się pasji, opowiedz nam o niej podczas spotkania. A może masz chęć zaprezentować się ze swoją twórczością? Śmiało, do odważnych świat należy. Nie bój się wyrażać własnego zdania! Masz do tego prawo! Dla aktywnych uczestników spotkania z kreatywnymi pomysłami przewidujemy upominki muzyczne. Podczas warsztatów odbędą się koncerty raperów z naszego rejonu - będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania.

Porozmawiamy również o prawach każdego dziecka, zwrócimy uwagę na problem mowy nienawiści i hejtu w sieci i w realu. Pamiętajmy, każdy z nas ma prawo do szacunku i do bycia sobą. Nacisk położymy również na Wasze pasje życiowe. Pasjami będziemy zwalczać zagrożenie zjawiskiem dopalaczy i innych używek. Pamiętaj o prawie wyboru.
Nie może Ciebie z nami zabraknąć, piona ! ;) Dla aktywnych i kreatywnych uczestników warsztatów przewidziane są nagrody w postaci płyt hip-hopowych oraz gadżety związane z kulturą hip-hop. Ponadto dla każdej świetlicy wiejskiej przekazana zostanie książka pt. "Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży".

Harmonogram warsztatów:
11.10.2018r. (czwartek) godz. 10.30- hala sportowa w Kończewie
16.10.2018r. (wtorek) godz. 16.00- świetlica wiejska we Wrzącej
17.10.2018r. (środa) godz. 16.00- świetlica wiejska w Reblinie
23.10.2018r. (czwartek) godz. 16.00- świetlica wiejska w Płaszewie