Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Godzina dla Ziemi. Przyłącz się do akcji

Godzina dla Ziemi. Przyłącz się do akcji

Ogólnoświatowe wezwanie do wyłączenia światła


Podaj dalej:
Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), odbywająca się w ostatnią sobotę marca począwszy od 2007 roku.
Tego dnia każdy zarówno osoby prywatne jak i firmy, mają szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak osobiście można zaangażować się w ochronę środowiska.
Jak co roku, wielkie gaszenie świateł odbędzie się w miastach całego świata. Zgasną reflektory oświetlające znane budowle, place, parki. W ciemności pogrążą się min. Wieża Eiffela, Empire State Building, opera w Sydney, czy Piramidy Egipskie.
Zachęcamy również mieszkańców Gminy Kobylnica do wzięcia udziału w akcji!