Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Gminne Święto Plonów

Wspólne świętowanie na finiszu prac polowych


Podaj dalej:
Pomysłowe wieńce, odświętne stroje, niezwykła atmosfera, orkiestra, starostowie i dożynkowy chleb. Do tego darmowa grochówka i zabawa przy muzyce. Nie brakowało też konkursów z nagrodami, sportowej rywalizacji, emocji, radości i długich rozmów. Tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica.

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto gospodarskie poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. W tym roku Gminne Święto Plonów odbyło się 8 września w Kobylnicy.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej dziękczynnej Mszy Świętej za tegoroczne plony w kościele w Kobylnicy. Następnie barwny korowód przeszedł w kierunku placu przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji, gdzie zaplanowano kolejne punkty uroczystości. Najpierw starostowie tegorocznych dożynek przekazali symboliczny chleb upieczony z mąki z ostatnich zbiorów Wójtowi Gminy Kobylnica.

- Dla każdego rolnika oczywistą sprawą jest, że ziemię uznaje za świętość. Dziś dziękujemy im za to, że mają do niej tak wielki szacunek, a w codziennym życiu wykazują się wytrwałym trudem, który nieodmiennie towarzyszy codziennym obowiązkom – podkreślał Wójt.

Na dożynkach nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec. Ten zaszczytny tytuł w kategorii wieńców tradycyjnych przypadł w udziale paniom z Widzina, które w ocenie jurorów wykazały się największą starannością i kreatywnością. W klasyfikacji wieńców niekonwencjonalnych zwyciężył projekt z Łosina. Wiele emocji dostarczył także Turniej Sołectw. Najlepszą dyspozycję zaprezentowali w nim mieszkańcy Łosina. Drugie miejsce reprezentacja sołectwa Zębowo, trzecie – Sierakowo. Wręczono również nagrody w konkursie „Piękna Wieś”.

Podczas tegorocznego święta plonów odbywały się też koncerty wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru był zespół Zajefajni.

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica połączono z akcją „Narodowe Czytanie”. Fragmenty „Przedwiośnia” czytano ze sceny i w specjalnym namiocie Gminnej Biblioteki Publicznej.