Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Gminne Święto Plonów

Wspólne świętowanie na finiszu prac polowych


Podaj dalej:
Pomysłowe wieńce, odświętne stroje, niezwykła atmosfera, orkiestra, starostowie i dożynkowy chleb. Do tego darmowa grochówka i zabawa przy muzyce. Nie brakowało też konkursów z nagrodami, sportowej rywalizacji, emocji, radości i długich rozmów. Tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica.

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto gospodarskie poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. W tym roku Gminne Święto Plonów odbyło się 8 września w Kobylnicy.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej dziękczynnej Mszy Świętej za tegoroczne plony w kościele w Kobylnicy. Następnie barwny korowód przeszedł w kierunku placu przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji, gdzie zaplanowano kolejne punkty uroczystości. Najpierw starostowie tegorocznych dożynek przekazali symboliczny chleb upieczony z mąki z ostatnich zbiorów Wójtowi Gminy Kobylnica.

- Dla każdego rolnika oczywistą sprawą jest, że ziemię uznaje za świętość. Dziś dziękujemy im za to, że mają do niej tak wielki szacunek, a w codziennym życiu wykazują się wytrwałym trudem, który nieodmiennie towarzyszy codziennym obowiązkom – podkreślał Wójt.

Na dożynkach nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec. Ten zaszczytny tytuł w kategorii wieńców tradycyjnych przypadł w udziale paniom z Widzina, które w ocenie jurorów wykazały się największą starannością i kreatywnością. W klasyfikacji wieńców niekonwencjonalnych zwyciężył projekt z Łosina. Wiele emocji dostarczył także Turniej Sołectw. Najlepszą dyspozycję zaprezentowali w nim mieszkańcy Łosina. Drugie miejsce reprezentacja sołectwa Zębowo, trzecie – Sierakowo. Wręczono również nagrody w konkursie „Piękna Wieś”.

Podczas tegorocznego święta plonów odbywały się też koncerty wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru był zespół Zajefajni.

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica połączono z akcją „Narodowe Czytanie”. Fragmenty „Przedwiośnia” czytano ze sceny i w specjalnym namiocie Gminnej Biblioteki Publicznej.