Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Finał Festiwalu Marina 2018

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji


Podaj dalej:
30 listopada 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się V Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2018”. Przed publicznością i jurorami zaprezentowało się 20 solistów oraz 9 zespołów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Cele organizowanego od pięciu lat konkursu to przede wszystkim propagowanie tradycji morskiej w piosence, wspieranie działań Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów gimnazjów, wymiana doświadczeń pedagogicznych i poszerzenie literatury wokalnej dla młodzieży, prezentacja utworów najbardziej wartościowych pod względem artystycznym.

Jury oceniało uczestników w podziale na solistów i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych.
KATEGORIA SOLIŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1 – 5
Wyróżnienie: Zofia Janikowska – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)
Wyróżnienie: Kinga Białoch – MDK Białogard (opiekun: Agnieszka Materko)
III miejsce: Hanna Kuszińska – BPMiG Kępice (Katarzyna Wołoszyn)
II miejsce: Milena Krumplewska – BPMiG Kępice (Katarzyna Wołoszyn)
I miejsce: Nikola Wypijewska – SP 4 Słupsk (opiekun: Marta Andrzejewska)

KATEGORIA ZESPOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1 - 5
III miejsce: Zespół Antrip I – ZSP Smołdzino (opiekun: Ryszard Pałucki)
II miejsca: Zespół Małe muszelki – SP 3 Ustka (opiekun Urszula Tamulis)
I miejsce: Zespół Abrakadabra – SP 9 Rumia (opiekun: Ewa Wodniczak)

KATEGORIA SOLIŚCI kl. 6-8 SP i GIMNAZJUM
Wyróżnienie: Elżbieta Boroszko – LMiR O. Słupsk (opiekun: Rafał Przybyło)
III miejsce: Wanessa Kaniewska – SP 10 Słupsk (opiekun: Grzegorz Uszkiewicz)
II miejsce: Karolina Leszczyńska – SP Kobylnica (opiekun: Joanna Janulewicz- Nyc)
I miejsce: Karolina Guzowska – SP 3 Ustka (opiekun: Urszula Tamulis)

KATEGORIA ZESPOŁY kl. 6-8 SP i GIMNAZJUM
Wyróżnienie: Duet Ola i Kasia – CPD Ustka (opiekun: Urszula Tamulis)
III miejsce: Zespół Farcik – MDK Słupsk (opiekunowie: Małgorzata i Dawid Spoczyńscy)
II miejsce: Zespół Muszelki – SP 3 Ustka (opiekun: Urszula Tamulis)
I miejsce: Zespół Kwartecik – SP 10 Słupsk (opiekun: Grzegorz Uszkiewicz)

Nagrody specjalne Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej dla najbardziej zaangażowanych opiekunów otrzymali:
1. Urszula Tamulis – SP 3 Ustka
2. Grzegorz Uszkiewicz – SP 10 Słupsk