Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Fake newsy w dobie koronawirusa. Bądź czujny

Fake newsy w dobie koronawirusa. Bądź czujny

Nie daj sie zmanipulować


Podaj dalej:
Sensacyjne informacje dotyczące koronawirusa zalewają internet. O nagłych komunikatach od znajomych pracujących w strukturach ABW, CBA, KPRM, MON czy MSWiA alarmuje wielu użytkowników, codziennie dzieląc się porcją zaleceń, wiarygodnych i tajnych informacji. Takie, niemające nic wspólnego z prawdą, informacje w ostatnich tygodniach zalewają internautów w Polsce i na całym świecie, rodząc niepokoje, obawy i strach.

W nastroju zagrożenia i niepewności ludzie łatwiej ulegają manipulacjom środowiska informacyjnego. Tam, gdzie brakuje wiedzy i rzetelnej informacji - pojawiają się fake newsy. By przeciwdziałać dezinformacji, zachęcamy do korzystania i czerpania wiedzy z jedynych i prawdziwych źródeł informacji, jakimi są komunikaty przekazywane przez służby oraz oficjalne witryny internetowe - m.in. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wiadomosci

Pamiętajmy, w tym trudnym dla wszystkich okresie niezwykle ważne są rozwaga, odpowiedzialność i rozsądek.