Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Europejskie świętowanie w świetlicach wiejskich

Wyjątkowe obchody święta Unii Europejskiej


Podaj dalej:
9 maja Europa świętuję Dzień Europy. Ten dzień jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Z tej okazji w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Kobylnica zorganizowano specjalne pokazy.

Instruktorzy świetlic wspólnie z mieszkańcami przygotowali ciekawe stoiska wystawiennicze różnych krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej: Portugali, Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Danii, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Irlandii, i oczywiście Polski.

Nie zabrakło ciekawych przedmiotów, strojów ludowych czy regionalnych potraw. Uczestnicy zajęć świetlicowych przybliżyli kulturę, obyczaje oraz ciekawostki dotyczące danego. Wyjątkową pomysłowością wykazali się organizatorzy akcji w Lubuniu, którzy do udziału w wydarzeniu zaprosili samego W. A. Mozarta, który zaprezentował utwory muzyki klasycznej. W postać legendarnego kompozytora wcieliły się dzieci.

Dzień Europejski służy kształtowaniu i doskonaleniu wielu umiejętności, kształtowaniu wartości, postaw i poglądów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dzieci w dorosłym życiu w zintegrowanej Europie.