Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dźwięki wybitnych gitarzystów usłyszymy także w Kobylnicy

Dźwięki wybitnych gitarzystów usłyszymy także w Kobylnicy

Cichoński, Torres i Pegudo na deskach GCKiP


Podaj dalej:
Po raz pierwszy w historii całej imprezy Jesienny Przeciąg Gitarowy zawita do Gminy Kobylnica. 19 października, w Gminnym Centrum Kultury i Promocji, zagrają Leszek Cichoński, Jose Torres oraz Osmar Pegudo. Bilety na to wydarzenie można nabyć w słupskim Teatrze Rondo oraz przed rozpoczęciem samego koncertu.

Wyjątkowy program VIVA SANTANA przygotowany został przez niestrudzonego propagatora gitary Leszka Cichońskiego. Gościem specjalnym projektu jest kubański mistrz instrumentów perkusyjnych Jose Torres.

Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory Samba Pa Ti, Europa, Oye Como Va stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym Świecie.

Leszek Cichoński - twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa - postanowił uczcić muzycznie Carlosa Santanę, który w zeszłym roku obchodził 70 urodziny. Jego nowy projekt nosi nazwę VIVA SANTANA. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez timbalesów, bongosów i kong zaprosił do tego projektu wybitnego perkusjonistę Jose Torresa oraz kubańskiego kongistę Osmara Pegudo.. Oprócz wymienionych wcześniej hitów zagrają wspólnie również Black Magic Woman, Taboo, Moon Flower a także nowsze przeboje jak Smooth.

Początek koncertu o godz. 19.00.

Jesienny Przeciąg Gitarowy to jedyny w swoim rodzaju projekt, który umożliwia widzowi spotkanie z artystami prezentującymi bardzo różne, często odległe style muzyczne. Klamrą wiążącą wszystkie koncerty jest niezwykle wszechstronny instrument, który w rękach pozwala nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy wznieść się na wyżyny kulturalnych przeżyć.