Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Omówienie książki pt. “Walizki hipochondryka” M. Sieniewicza


Podaj dalej:
Dyskusyjny Klub Książki łączy wszystkich fanatyków czytania. Lekturą miesiąca w Kobylnicy jest książka "Walizki hipochondryka" Mariusza Sieniewicza.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Bibliotece w Kobylnicy, ul. Wodna 20/4

U głównego bohatera powieści wykryto kamicę pęcherzyka żółciowego. Czterdziestoletni Emil trafia do szpitala i rozmyśla na potęgę, sięgając do - jak sam mówi - "walizek wspomnień". Nie byłoby w tym nic godnego uwagi, gdyby nie to, że Emil jest niepoprawnym hipochondrykiem. Istnieje więc szansa, że realna dolegliwość, wymagająca interwencji chirurgicznej, "wyleczy" go z chorób urojonych.