Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dwa dni wyjątkowych wydarzeń. Zobacz program

Sierpniowy weekend pod znakiem tradycji i folkloru


Podaj dalej:

Do pobrania:

W sierpniu czeka nas weekend, w którym będziemy mogli doświadczyć tego, co najpiękniejsze w ludowych tradycjach i folklorze. 24 sierpnia odbędzie się Miasto – Wieś Festiwal Nowego Folkloru, a dzień później Gminne Święto Plonów.

Takie połączenie sprawi, że kultura ludowa i folklor przestaną mieć dla nas jakiekolwiek tajemnice. Dwudniową imprezą uchylimy wszystkim zainteresowanym drzwi do świata wyjątkowej muzyki, starych rzemiosł i wyjątkowej zabawy.

24 sierpnia odbędzie się Miasto – Wieś Festiwal Nowego Folkloru. Po raz drugi zapraszamy do udziału w imprezie, której idea oparta jest na zderzeniu ze sobą dwóch, z pozoru skrajnych światów. To wydarzenie ma na celu skontrastowanie twórczości artystów i kultury obecnych w małych obszarach wiejskich i dużych aglomeracjach.

Muzycznymi gwiazdami tegorocznego Festiwalu będą: Orkiestra GCKiP w Kobylnicy, DagaDana, Panieneczki oraz Holeviaters. Sporą atrakcją będzie także Miasteczko Starych Rzemiosł, w którym będziemy mogli spróbować swoich sił w tkactwie, garncarstwie czy malarstwie.

Dzień później, 25 sierpnia, zapraszamy natomiast na Gminne Święto Plonów. Obchody rozpocznie uroczysta Msza Święta w kościele w Kobylnicy. Później dożynkowy korowód przejdzie na plac przy GCKiP, gdzie odbywać się będą dalsze wydarzenia.

Muzyczna gwiazdą wieczoru będzie Góralska Hora.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU. Wydarzenie dostępne dla osób niepełnosprawnych.