Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Docenione za działania na rzecz seniorów

Nagrody Marszałka dla dwóch mieszkanek Gminy Kobylnica


Podaj dalej:
We wtorek, 11 czerwca, w słupskim starostwie odbyło się I Powiatowe Forum Seniorów. Obok dyskusji i analiz na temat sytuacji osób w wieku 60+, w programie wydarzenia znalazło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla seniora” z powiatu słupskiego i miasta Słupska.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Laureatami dwóch z nich zostały mieszkanki Gminy Kobylnica. W kategorii „Zwyczajny - Niezwyczajny Senior” wygrała Teresa Kowalska z Kwakowa, a tytułem „Przyjaciel Seniora” wyróżniono Zofie Giersz z Łosina. Obie panie zostały docenione za aktywność i kreatywność w działaniu na rzecz osób w wieku 60+.

Wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach poprzedziła dyskusja z udziałem blisko 100 osób – przedstawicieli klubów i rad seniorskich, uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji działających na rzecz seniorów. W czasie kilkudziesięciominutowej debaty mogli przekazać sobie wiedzę, oraz stosowane praktyki i podejmowane działania na rzecz seniorów na terenach poszczególnych gmin Powiatu Słupskiego i Miasta Słupska.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu „Ale Babki” z Kobylnicy.