Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Docenieni za działania podczas ETZT

Starania kobylnickiego samorządu zauważone przez Ministerstwo


Podaj dalej:
Okolicznościowy dyplom otrzymała Gmina Kobylnica za udział w ubiegłorocznej kampanii „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. W ten sposób Ministerstwo Infrastruktury doceniło starania samorządu związane z realizacją głównego celu kampanii – zachęcenia mieszkańców do wybierania ekologicznych środków podróżowania.

Gmina Kobylnica znalazła się w gronie samorządów, które w 2018 roku dołączyły do kampanii „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. W ramach działań zainicjowano dwie aktywności. Zorganizowany został rajd rowerowy połączony z promowaniem idei ETZT. O korzyściach wynikających z wybierania ekologicznych środków podróżowania mogliśmy dowiedzieć się również w czasie Kobylnickiej Garażówki. Z myślą o cyklistach przygotowano również specjalne stoisko z bezpłatną usługą znakowania rowerów.

W ramach tzw. działań trwałych oddano do użytkowania nowe lub zmodernizowane odcinki ciągów pieszych, chodniki czy przejścia dla pieszych. Podjęto również starania w kierunku rozwoju różnych kwestii dotyczących zrównoważonej mobilności.

Przykłady praktyk realizowanych w Gminie Kobylnica zawarte zostały w specjalnym raporcie podsumowującym kampanię przeprowadzoną w roku 2018.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu.