Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dobra zabawa, emocje i licytacje. WOŚP w Kobylnicy

Drugi raz z WOŚP


Podaj dalej:
Orkiestrowe granie w Kobylnicy rozpoczęło się o godzinie 17.00 i potrwało – podobnie jak w całym kraju – do godziny 20.00. W programie imprezy znalazło się jednak na tyle dużo atrakcji, że wydawało się jakby czas biegł ze zdwojoną prędkością. Barwne i efektowne pokazy cheerleaderek Maxi przeplatano rewelacyjnymi występami młodych wokalistów. W przerwach pomiędzy kolejnymi punktami programu artystycznego odbywały się licytacje gadżetów, które zebrano specjalnie na tę okazję.

W czasie kobylnickiego finału WOŚP zlicytowano m.in. broszkę Moniki Olejnik, piłkę z podpisami reprezentacji Polski w siatkówce, rycinę przedstawiającą Gminę Kobylnica, monografię „Z Kobylnicą przez Wieki” z podpisem dziennikarki TVN Arlety Zalewskiej, okolicznościowe medale z logo WOŚP i Gminy Kobylnica, obrazy, książki a nawet ręcznie zdobiony lampion, na którym przedstawione zostały kościoły w Słonowicach, Kobylnicy, Żelkach i Zębowie.

Tylko z samych licytacji udało się zebrać ponad 10 620 złotych. Łącznie kobylnicki sztab WOŚP zgromadził 19 832, 48 zł.

W czasie kobylnickiego finału WOŚP minutą ciszy upamiętniono Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w czasie ataku, do którego doszło w czasie ubiegłorocznego finału WOŚP w Gdańsku.