Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dni Kobylnicy 2019. Trzy dni świetnej zabawy

Zobacz, co się działo


Podaj dalej:
Ten weekend zapamiętamy na długo! Trzy dni wspólnej zabawy, mnóstwo atrakcji i wyjątkowa atmosfera. Dni Kobylnicy 2019 przeszły do historii, ale zapisały się w niej jako rewelacyjny weekend.

Dni Kobylnicy 2019 rozpoczęliśmy od solidnej dawki dobrego humoru. Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji wystąpił Artur Andrus. W Recitalu Kabaretowym „Sokratesa 18” artysta zaprezentował znane i lubiane utwory będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawiły się także nowe kompozycje pochodzące z premierowego albumu pt. „Sokratesa 18”.

W sobotę, już od wczesnych godzin porannych, zaprosiliśmy wszystkich do udziału w wydarzeniach sportowo – rozrywkowych, które zostały zorganizowane na stadionie przy ulicy Wodnej. Ogromną popularnością cieszyły się takie propozycje jak bieg "Szybka 5", pokazy zumby i sportów walki, czy wspólne gotowanie z Justyną Pilichowską. Wiele emocji dostarczył piłkarski pojedynek Kobylnica – Reszta Świata. Jednak tym razem lepsza okazała się reprezentacja złożona z przyjaciół Gminy Kobylnica, która wygrała 2:1.

Później rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie pojawiały się kolejne zespoły, które umilały czas wszystkim osobom odwiedzającym licznie przygotowane stoiska. Mogliśmy wysłuchać koncertów Raj Power i AleBabek. Dla pań był to szczególny moment, ponieważ tego dnia świętowały jubileusz 10 – lecia działalności artystycznej. Część artystyczną uzupełniły inne, ważne wydarzenia. 26 maja gościliśmy w Gminie Kobylnica Ambasadora „Głosu Seniora”, który opowiedział o proseniorskiej działalności Stowarzyszenia MANKO, w tym o Programie Ogólnopolskiej Karcie Seniora. Ponadto Gmina Kobylnica otrzymała certyfikat „Gminy Przyjaznej Seniorom” oraz wręczono pierwszy egzemplarzy lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora i pierwszy certyfikat lokalnym przedsiębiorcom honorującym kartę.

Wieczorem na scenie zaprezentował się Paweł Barów – uczestnik V edycji The Voice of Poland. Finałem był występ muzycznej gwiazdy – CLEO - polskiej piosenkarki, autorki tekstów, reprezentantki Polski w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W niedzielę znów zaprosiliśmy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zaplanowaliśmy spływ kajakowy Słupią, na odcinku Lubuń – Łosino. Mimo nie najlepszej pogody atmosfera była niesamowita!

Relację wideo z Dni Kobylnicy można obejrzeć tutaj.