Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Dla odpoczynku i poszerzenia wiedzy

Nowe rozwiązania podnoszą atrakcyjność Jeziora Dudek


Podaj dalej:
Jezioro Dudek kusi nie tylko walorami przyrodniczymi, ale również nową infrastrukturą, jaka pojawiła się w jego otoczeniu w sierpniu. To miejsce, które warto odwiedzić, szukając relaksu i ciekawego sposobu poszerzenia swojej wiedzy o przyrodzie.

Malownicze jezioro znajdujące się w okolicach Ścięgnicy cenione jest przez mieszkańców i turystów głównie ze względu na jakość wody i piękne tereny znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu. Od kilku tygodni walory fauny i flory znajdującej się w tych miejscach możemy poznawać także dzięki specjalnie wybudowanym tablicom edukacyjnym.

Wykonane z drewna konstrukcje w interesujący i ciekawy sposób zachęcają do zapoznawania się z informacjami na temat różnych form ochrony przyrody, zasad właściwego zachowywania się w lesie czy szeroko rozumianej ekologii. Tablice informują także o zwierzętach żyjących w wodzie i na lądzie, pokazują też różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami grzybów.

Postawienie w tym miejscu tablic edukacyjnych było jednym z założeń projektu, który zwyciężył w Kobylnickim Budżecie Obywatelskim 2018. Oprócz tego, w pobliżu Jeziora zamontowano 9 nowych ławek, 3 kosze na śmieci i 2 stojaki rowerowe.

Realizacja zadania „Zagospodarowanie terenu wokół jeziora Ścięgnica pod względem rekreacyjno-wypoczynkowym” kosztowało ok. 57 tys. zł.