Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Brązowa „Sparta” w Gdańsku. Puchar i przepustka do finału

Dobry występ sycewickich piłkarzy w BalticCup


Podaj dalej:
Trzecie miejsce w gdańskim turnieju „BalticCup” zajęli piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sparta” Sycewice. Uzyskana lokata pozwoliła im cieszyć się z okolicznościowego pucharu i nagród, ale także wywalczenia przepustki do kolejnego etapu turnieju. Zmagania finałowe odbędą się w grudniu, a wezmą w nich udział, oprócz Polaków, również Anglicy, Niemcy, Ukraińcy i Czesi.

11 listopada klub Jaguar Gdańsk zorganizował turniej piłkarski, w którym rywalizowali młodzi piłkarze z kilku województw. W trójmiejskich zawodach wystartował również Uczniowski Klub Sportowy „Sparta” Sycewice. Dwudniowe zawody dostarczyły wiele emocji i gorącego dopingu.

- Po sobotnich eliminacjach, gdzie zespół „Sparty” rozegrał siedem spotkań, awansowaliśmy do finałowej ,,Ligi Mistrzów". W turnieju finałowym Spartanie zanotowaliśmy pięć zwycięstw i jedną porażkę, z Jaguaram Gdańsk 0-1, oraz zremisowaliśmy mecz z Gwardią Koszalin – relacjonuje Ryszard Hendryk, trener sycewickiego zespołu.

Jak się później okazało, 16 punktów, jakie zgromadziła „Sparta”, uplasowało zespół z Gminy Kobylnica na trzecim miejscu. Piłkarze odebrali więc pamiątkowe medale i puchar za osiągnięte wyniki. Dodatkowo młodzi futboliści, prowadzeni przez trenera Hendryka, zapewnili sobie udział w kolejnej fazie turnieju. Etap finałowy rozegrany zostanie w grudniu i będzie miał międzynarodowy charakter. Obok zespołów z Polski, zobaczymy także drużyny z Anglii, Niemiec, Ukrainy i Czech.

Skład : Paweł Maciejewski - br. Czyż Jan, Oskar Mazurek, Gniła Kacper, Oskar Rymuszka, Hubert Hapka, Szymon Ignatowicz - król strzelców, Michał Mothe, Jan Korcipa, Dawid Jankowski, Filip Jasiński, Adrian Grodzki.