Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Brązowa „Sparta” w Gdańsku. Puchar i przepustka do finału

Dobry występ sycewickich piłkarzy w BalticCup


Podaj dalej:
Trzecie miejsce w gdańskim turnieju „BalticCup” zajęli piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sparta” Sycewice. Uzyskana lokata pozwoliła im cieszyć się z okolicznościowego pucharu i nagród, ale także wywalczenia przepustki do kolejnego etapu turnieju. Zmagania finałowe odbędą się w grudniu, a wezmą w nich udział, oprócz Polaków, również Anglicy, Niemcy, Ukraińcy i Czesi.

11 listopada klub Jaguar Gdańsk zorganizował turniej piłkarski, w którym rywalizowali młodzi piłkarze z kilku województw. W trójmiejskich zawodach wystartował również Uczniowski Klub Sportowy „Sparta” Sycewice. Dwudniowe zawody dostarczyły wiele emocji i gorącego dopingu.

- Po sobotnich eliminacjach, gdzie zespół „Sparty” rozegrał siedem spotkań, awansowaliśmy do finałowej ,,Ligi Mistrzów". W turnieju finałowym Spartanie zanotowaliśmy pięć zwycięstw i jedną porażkę, z Jaguaram Gdańsk 0-1, oraz zremisowaliśmy mecz z Gwardią Koszalin – relacjonuje Ryszard Hendryk, trener sycewickiego zespołu.

Jak się później okazało, 16 punktów, jakie zgromadziła „Sparta”, uplasowało zespół z Gminy Kobylnica na trzecim miejscu. Piłkarze odebrali więc pamiątkowe medale i puchar za osiągnięte wyniki. Dodatkowo młodzi futboliści, prowadzeni przez trenera Hendryka, zapewnili sobie udział w kolejnej fazie turnieju. Etap finałowy rozegrany zostanie w grudniu i będzie miał międzynarodowy charakter. Obok zespołów z Polski, zobaczymy także drużyny z Anglii, Niemiec, Ukrainy i Czech.

Skład : Paweł Maciejewski - br. Czyż Jan, Oskar Mazurek, Gniła Kacper, Oskar Rymuszka, Hubert Hapka, Szymon Ignatowicz - król strzelców, Michał Mothe, Jan Korcipa, Dawid Jankowski, Filip Jasiński, Adrian Grodzki.