Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Biblioteczny Klub Maluszka w GBP

Biblioteczny Klub Maluszka w GBP

Zajęcia dla przyszłych i obecnych rodziców


Podaj dalej:
Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy rusza z nowym projektem. Biblioteczny Klub Maluszka ma być odpowiedzią instytucji na widoczną wśród mieszkańców naszej gminy potrzebę stworzenia przestrzeni, w której zarówno przyszłe mamy, jak i osoby posiadające małe dzieci będą miały możliwość wzajemnego poznania się, dzielenia swoimi spostrzeżeniami, wiedzą i problemami rodzicielskimi.

Uczestniczący w zajęciach rodzice zdobędą i pogłębią wiedzę poprzez spotkania ze specjalistami z zakresu rozwoju dziecka. Dla dzieci będzie to wspaniała okazja do kontaktu z rówieśnikami.

Biblioteka ze względu na jej powszechną dostępność oraz rolę, jaką stale pełni w rozwoju dzieci i młodzieży korzystających z regularnych i cyklicznych zajęć placówki jest idealną przestrzenią do spotkań dla Bibliotecznego Klubu Maluszka. Wnętrze biblioteki jest przystosowane do tego typu spotkań, zaś księgozbiór skierowany do najmłodszej grupy odbiorców (książki kontrastowe, obracanki, książki - zabawki) i stale powiększająca się oferta książkowa dla rodziców (poradniki z zakresu psychologii, medycyny i pedagogiki) sprawia, że rodzice chętnie odwiedzają naszą placówkę także poza czasem spotkań.

Uczestniczący w spotkaniach rodzice będą mogli wziąć udział w różnego typu zajęciach ze specjalistami m.in. z położną, logopedą, dietetykiem, pedagogiem, animatorami kultury.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 marca o godz.11.00 w siedzibie GBP w Kobylnicy.