Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Krajowy program "Czyste Powietrze" - nabór wniosków

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Bezpłatne czipowanie psów. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

Bezpłatne czipowanie psów. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

Skorzystaj z możliwości wykonania zabiegu


Podaj dalej:
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kobylnica, posiadających psy, na bezpłatną rejestrację i identyfikację zwierząt, która prowadzona jest do końca października 2018 r.

Zgłoszenia należy kierować na adres e­mail sg@kobylnica.pl i telefonicznie (663-930-180) lub osobiście w jednostce Straży Gminnej w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/2 do godziny 15:30 od poniedziałku do piątku.

Czipowanie jest metodą identyfikacji zwierząt. Jest to przydatne w sytuacji gdy pies się zgubi, bowiem wszczepiony mikroczip nadaje mu tożsamość.

Mikrochip jest wielkości ziarenka ryżu, zawiera 15-cyfrowy numer identyfikacyjny i wszczepia się go pod skórę zwierzęcia, najczęściej w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami. Jest to zabieg bezbolesny.

Wbrew panującemu przekonaniu czip nie jest urządzeniem GPS, oraz nie namierza psa, ale pozwala zidentyfikować zwierzę i dotrzeć do jego właściciela, dzięki danym zawartym w bazie.