Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Banery przypominają o jubileuszu samorządności

Pamiętamy o tym, co wydarzyło się 30 lat temu


Podaj dalej:
Gmina Kobylnica przypomina o jubileuszu 30 – lecia samorządu terytorialnego w Polsce. W Kobylnicy, przy drodze krajowej numer 21 pojawiły się dwa banery przypominające o wydarzeniach z 1990 roku. W ten sposób samorząd chce podkreślić wagę i znaczenie majowej rocznicy.

To pierwszy z zaplanowanych przez Gminę Kobylnica akcentów nawiązujących do okrągłego jubileuszu polskiej samorządności.

- Odrodzona samorządność to zdecydowanie jeden z najważniejszych sukcesów naszych przemian. Wprowadzając te zmiany pozwolono lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z wagi tamtych wydarzeń – przyznaje Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

27 maja 1990 roku - odbyły się w Polsce pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. To wówczas obywatele mogli zdecydować, kto będzie ich reprezentantem w gminie.