Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Biblioteki czynne od 6 maja

Biblioteki czynne od 6 maja

Konieczne będzie telefoniczne umówienie wizyty


Podaj dalej:
Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy oraz Filie w Sycewicach, Wrzącej i Kwakowie zostaną otwarte. Jednak w związku z wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy nowe zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.
1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia bez wolnego dostępu do półek.
2. We wszystkich placówkach godziny otwarcia pozostają bez zmian.
3. W każdej placówce bibliotecznej może znajdować się max. jedna osoba.
4. W Bibliotece w Kobylnicy konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty Czytelnika poprzez kontakt telefoniczny (tel. 59 848 59 46) lub mailowy bibliotekakobylnica@kobylnica.pl. W filiach zaleca się wcześniejszy kontakt mailowy: filiakwakowo@kobylnica.pl, filiasycewice@kobylnica.pl, filiawrzaca@kobylnica.pl
5. Pierwszeństwo obsługi będą miały osoby mające umówiony termin. Terminy umawiane są w odstępach co 10-15 minut. Osoby nieumówione będą mogły być obsłużone tylko w przypadku braku kolejki. W przypadku kolejki Czytelnicy muszą zachować dwumetrowy dystans.
6. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Wskazane jest zakładanie rękawiczek.
7. Czytelnie i stanowiska komputerowe pozostają nieczynne do odwołania. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism
8. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są siedmiodniowej kwarantannie.
9. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, natomiast mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad. Zalecamy także przygotowanie tytułów książek, które Państwa interesują – przyspieszy to czas obsługi. Szczegółowe zasady wypożyczeń i zwrotów dostępne są na stronie www.bibliotekakobylnica.pl