Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

86 tabletów trafiło do szkół

Pomogą w nauce zdalnej


Podaj dalej:
Do szkół z Gminy Kobylnica trafi 86 tabletów w celu wsparcia nauki zdalnej w czasie, gdy kształcenie w nich jest niemożliwe. Urządzenia zostaną następnie przekazane rodzicom uczniów, którzy zwrócili się z prośbą o wsparcie.

Na zakup 67 urządzeń kobylnicki samorząd pozyskał pieniądze z programu „Zdalna szkoła”. Zakup kolejnych 19 tabletów sfinansowano z budżetu gminy. W zestawie, który otrzymają uczniowie, znajdzie się nowoczesny tablet o przekątnej ekranu 10’’ -12,9’’ z wbudowaną kamerą, zestaw słuchawkowy oraz etui. Urządzenia mogą korzystać z sieci WiFi oraz 4G. Koszt zakupu 86 zestawów to 90 300 zł.

26 tabletów trafiło do Szkoły Podstawowej w Kwakowie. 23 urządzenia przekazane zostały dla uczniów z Kobylnicy. Szkoła Podstawowa w Sycewicach otrzymała 20 zestawów, a Słonowice – 14. Z nowoczesnego sprzętu korzystać będzie także 3 uczniów z Kończewa. Tablety będą przekazane na podstawie umowy użyczenia i protokołu.

„Zdalna Szkoła” to program przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Ma ułatwić szkołom nauczanie online. Pula środków z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na ten cel dla całego kraju to 186 mln zł. Samorządy mogły się ubiegać o kwoty od 35 do 100 tys. zł. Ich dofinansowanie zależy od liczby uczniów w danej miejscowości.