.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
6 dni temu

Za nami szósta edycja „Kobylnickiej Garażówki”

Skarby z lamusa i nie tylko


Podaj dalej:
Szóstej edycji doczekała się „Kobylnicka Garażówka”, czyli impreza, która skupia w jednym miejscu tych, którzy szukają wyjątkowych przedmiotów oraz tych, którzy owe przedmioty posiadają, choć nie mają już one dla samych właścicieli aż tak dużego znaczenia. Zgodnie z tradycją, negocjacjom i poszukiwaniom wyjątkowych okazji towarzyszyły występy artystyczne i akcje edukacyjne. Przez kilka godzin „Kobylnicką Garażówkę” odwiedziły prawdziwe tłumy.

15 kwietnia hala sportowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbyła się szósta edycja „Kobylnickiej Garażówki”. Na niedzielną imprezę zgłosiła się rekordowa liczba wystawców. Na czterdziestu stoiskach można było kupić zabawki, ubrania, unikatowe ozdoby, sprzęt AGD, rękodzieło i wiele innych drobiazgów. Swoich sił w małej przedsiębiorczości próbowały również dzieci, które rozstawały się z ulubionymi dawniej zabawkami, by zebrać fundusze na następne.

Dla wszystkich przygotowana była pożywna zupa. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy. Swoje stoiska przygotowali również partnerzy całego wydarzenia. Przedstawiciele spółki Wodociągi Słupsk przypominali, w jaki sposób dbać o wodę, natomiast na stanowisku przygotowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii i sposobu segregacji odpadów. Przed wejściem na salę stanął specjalny kontener, do którego mogliśmy wrzucać niepotrzebne elektrośmieci, by w zamian otrzymać doniczkę z kwiatami. Funkcjonariusze kobylnickiego posterunku przeprowadzili akcję znakowania rowerów, ale również wręczali dzieciom elementy odblaskowe. Całość uświetniły występy artystyczne.

„Kobylnicką Garażówkę” już teraz możemy zaliczyć do grupy imprez, które z każdą kolejną edycją zyskują na popularności. Interesujące połączenie zabawy i edukacji z możliwością nabycia przedmiotów, których próżno szukać na sklepowych półkach, sprawiają, że przyciąga nawet mieszkańców z różnych rejonów całego województwa.

Tych, którzy nie dotarli na VI Kobylnicką Garażówkę, zapraszamy już na kolejną edycję. Przeglądajcie swoje szafy - na wasze skarby gdzieś czeka nowy właściciel.

(16.04.2018)