.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
4 miesiące temu

Z kajaka do nowych przystani

Z kajaka do nowych przystani

Inwestujemy w infrastrukturę


Podaj dalej:
W przyszłym sezonie kajakarze będą mogli skorzystać z dwóch nowych przystani, które powstaną w Gminie Kobylnica na rzece Słupi. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów dużego projektu, który realizowany jest w partnerstwie z sąsiednimi samorządami.

Turystyka kajakowa z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Funkcjonujący na terenie Gminy Kobylnica szlak wzdłuż rzeki Słupi odwiedza coraz więcej osób ceniących akurat taką formę aktywności fizycznej i rekreacji. Jak podkreślają kajakarze, ten odcinek jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ w trakcie podróży można zobaczyć wiele ciekawych przyrodniczo miejsc, a sama trasa jest bardzo przystępna. Zadowolenie z pokonywania tego odcinka w przyszłym sezonie może być tym większe, ponieważ kajakarze będą mogli korzystać z dwóch nowych przystani, które powstaną przy moście znajdującym się pomiędzy Lubuniem i Żelkówkiem oraz w Łosinie.

W obu lokalizacjach powstaną nowe przystanie z pomostem. Umocniona zostanie również linia brzegowa poprzez wykonanie kiszki faszynowej oraz slipu do wodowania kajaków. Do samej przystani będziemy mogli dotrzeć nowymi drogami, które będą prowadzić od głównych tras. W przypadku pierwszej z lokalizacji będą one prowadzić od powiatowej trasy łączącej Lubuń i Żelkówko, natomiast w drugim – od drogi gminnej. Sporym udogodnieniem dla kajakarzy będzie też kilka miejsc postojowych, które również zostaną wykonane.

Cały teren zostanie wzbogacony o wiaty, specjalne suszarki na kajak, urządzenia sanitarne. Nowo wybudowany obiekt zostanie też ogrodzony i oświetlony. Pojawią się również przejrzyste tablice informacyjne.

Wspomniane przystanie kajakowe zostaną zrealizowane w ramach przedsięwzięcia pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe – Słupią przez Równinę Słupską, na realizację którego uzyskano środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Budowa dwóch nowych przystani kajakowych w Gminie Kobylnica jest elementem szerszego programu, który realizowany jest wspólnie z Gminą Dębnica Kaszubska, Gminą Słupsk, Gminą Miasto Ustka oraz Miastem Słupsk. Termin realizacji przedsięwzięcia w zakresie robót budowlanych 2018 rok. Koszt wykonania przedsięwzięcia na terenie Gminy Kobylnica sięga niemal 732 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 622 148,11 złotych, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.