Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

miesiąc temu

Udany rok Jerszyńskiego. 11 kolejnych medali

Kariera młodego judoki cały czas się rozwija

Podaj dalej:
W bardzo dobrym stylu zakończył tegoroczne starty Maciej Jerszyński. Młody judoka trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Orzeł Kończewo wywalczył w swoim ostatnim turnieju trzecie miejsce. Tylko w tym roku na jego szyi zawisło 11 medali.

Dla młodego zawodnika z Kończewa był to bardzo udany sezon, który przypieczętował zdobyciem brązowego medalu w Turnieju Dzieci w Judo „To My, Gdańskie Lwy”. W zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie mogliśmy oglądać najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia z Polski i Rosji. Na ośmiu matach rozgrywane były walki w trzech kategoriach wiekowych.

- Uczniowski Klub Sportowy Orzeł Kończewo w kategorii chłopców urodzonych w 2009r. reprezentował Maciej Jerszyński, który w wadze do 38kg zajął III miejsce i zdobył brązowy medal – informuje Dorota Barcikowska, szkoleniowiec korczewskich judoków. Uległ jedynie zawodnikowi z Rosji, z którym przegrał walkę o wejście do finału. Pozostałe pojedynki, w tym o brązowy medal, Maciej zakończył zwycięstwem przed czasem – dodaje Barcikowska.

Szkoleniowiec Orła przyznaje, że był to ostatni w tym roku start jej podopiecznych w zawodach. Choć postępy poczynili wszyscy, to nie ukrywa, że ten rok należał właśnie do Macieja Jerszyńskiego. Medalowa kolekcja nastolatka powiększyła się o 11 medali, które zdobywał na zawodach różnej rangi. Barcikowska podkreśla jednak, że sporą niespodzianką był w tym roku również debiut kolejnego młodego zawodnika.

- Brązowy medal dołączył do wyników Aleksander Przyborek, który dopiero zaczyna przygodę z judo. Mamy nadzieję, że kolejni zawodnicy w 2018r. dołączą do Maćka i będą dzielnie reprezentować nasz Klub i Gminę Kobylnica – twierdzi Barcikowska.

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł Kończewo systematycznie wspierana jest przez Gminę Kobylnica.