.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
2 miesiące temu

Teatralnie o wydarzeniach sprzed wieków

Młodzi aktorzy na scenie


Podaj dalej:
Kilkudziesięciu młodych aktorów, oryginalne i barwne kostiumy, świetną choreografię i wykonanie mogliśmy podziwiać podczas Gminnego Przeglądu Jasełek. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Organizowany już po raz dwunasty, Gminny Przegląd Jasełek to doskonała okazja, by przyjść i zobaczyć, w jak interesujący sposób młodzi aktorzy tańcem, słowem i światłem opowiadają historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Zaprezentowane przez poszczególne szkoły przedstawienia obrazują sceny zwiastowania i narodzenia, wizyty kolędników czy walki diabłów z aniołami. Artystyczne wrażenie potęgują przepiękne i oryginalne kostiumy, barwne scenografie i połączenie muzyki ze światłem.

Wyniki konkursu:
I miejsce - SP Słonowice (opiekunki Jolanta Majerowska i Iwona Sikora)
II miejsce - SP Sycewice (Małgorzata Andrzejczak)
III miejsce - SP Kobylnica (Joanna Cybulska, Joanna Janulewicz-Nyc)
Nagrody dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników Przeglądu wręczyli: ks. Wojciech Pettke, proboszcz Parafii NSPJ w Kobylnicy i Jan Wild, dyrektor Szkoły.

Jak podkreślają organizatorzy, Przegląd pozwala młodym ludziom choć na moment zatrzymać się w biegu codziennych spraw, uśmiechnąć się i zadumać. Impreza jest też doskonałą okazją do rozbudzenia wrażliwości artystycznej wśród uczniów.