Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Święto na finiszu prac polowych

Cała gmina bawiła się w Kończewie


Podaj dalej:
Pomysłowe wieńce, odświętne stroje, niezwykła atmosfera, orkiestra, starostowie i dożynkowy chleb. Do tego darmowa grochówka i zabawa przy muzyce. Nie brakowało też konkursów z nagrodami, sportowej rywalizacji długich rozmów. Tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica.

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto gospodarskie poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. W Gminie Kobylnica odbyły się one 2 września w Kończewie.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej dziękczynnej mszy świętej za tegoroczne plony w kościele w Sierakowie. Następnie barwny korowód przeszedł do Kończewa, gdzie starostowie tegorocznych dożynek przekazali symboliczny chleb upieczony z mąki z ostatnich zbiorów na ręce lokalnych władz.

Na dożynkach nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec. Ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale paniom z Widzina, które w ocenie jurorów wykazały się największą starannością i kreatywnością. Wiele emocji dostarczył także Turniej Sołectw. Najlepszą dyspozycję zaprezentowali w nim mieszkańcy Łosina, którzy wyprzedzili Kruszynę i Lulemino. Panie z koła gospodyń wiejskich zdradziły też sekret przepisu na swojski chleb. Podczas tegorocznego święta plonów odbywały się też koncerty wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru była Kapela Pieczarki.