Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad pół roku temu

Święto na finiszu prac polowych

Cała gmina bawiła się w Kończewie


Podaj dalej:
Pomysłowe wieńce, odświętne stroje, niezwykła atmosfera, orkiestra, starostowie i dożynkowy chleb. Do tego darmowa grochówka i zabawa przy muzyce. Nie brakowało też konkursów z nagrodami, sportowej rywalizacji długich rozmów. Tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów w Gminie Kobylnica.

Dożynki to największe i najważniejsze w roku święto gospodarskie poświęcone zbiorom plonów, będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. W Gminie Kobylnica odbyły się one 2 września w Kończewie.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej dziękczynnej mszy świętej za tegoroczne plony w kościele w Sierakowie. Następnie barwny korowód przeszedł do Kończewa, gdzie starostowie tegorocznych dożynek przekazali symboliczny chleb upieczony z mąki z ostatnich zbiorów na ręce lokalnych władz.

Na dożynkach nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec. Ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale paniom z Widzina, które w ocenie jurorów wykazały się największą starannością i kreatywnością. Wiele emocji dostarczył także Turniej Sołectw. Najlepszą dyspozycję zaprezentowali w nim mieszkańcy Łosina, którzy wyprzedzili Kruszynę i Lulemino. Panie z koła gospodyń wiejskich zdradziły też sekret przepisu na swojski chleb. Podczas tegorocznego święta plonów odbywały się też koncerty wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru była Kapela Pieczarki.