Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Strażackie życie pokazali „od kuchni”

Wyjątkowe obchody Dnia Strażaka


Podaj dalej:
Nawet nie najlepsza pogoda nie zniechęciła mieszkańców Reblina i Reblinka do wzięcia udziału w obchodach Dnia Strażaka. Nie było jednak uroczystych apeli. Strażacy zdecydowali się w praktyczny sposób zaprezentować trudy codziennej służby.

- Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów. A strażacy - ochotnicy to ludzie, którzy potrafią w środku nocy zerwać się z łóżka i jechać do akcji, aby ratować ludzkie życie. Warto więc o nich pamiętać w tym wyjątkowym dniu, jakim jest „Międzynarodowy Dzień Strażaka”, który przypada 4 maja – tłumaczy Grzegorz Jopek, jeden z inicjatorów całej imprezy.

W związku z przypadającym na 4 maja świętem, w Reblinie zdecydowano się zorganizować spotkanie ze strażakami. Wzięli w nim udział zarówno zawodowi strażacy, jak i strażacy – ochotnicy. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba, jaki sprzęt wykorzystują strażacy a także obejrzeć pokaz ich działań ratowniczych.

- Największą jednak atrakcją była możliwość obejrzenia akcji gaśniczej z wykorzystaniem wozu strażackiego MAN, który wyposażony jest w podnośnik o wysięgu 23 metrów. Po pokazach wszyscy strażacy oraz mieszkańcy udali się na słodki poczęstunek – dodaje Jopek, który sam jest strażakiem – ochotnikiem, a na co dzień pracuje jako instruktor kulturalno – oświatowy w świetlicy w Reblinie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Arkadiuszowi Knut - Prezesowi OSP w Sycewicach i bryg. Krzysztofowi Ulaszkowi - Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku za życzliwoś, pomoc i wsparcie w zorganizowaniu spotkania.