.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
miesiąc temu

Strażackie zmagania w futsalu

Ponad 130 uczestników


Podaj dalej:
W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy rozegrano Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Stawką zawodów był awans do kolejnej fazy rozgrywek.

10 zespołów stanęło do rywalizacji w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który 11 lutego rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy. Były to drużyny, które okazały się najlepsze w poprzedzających turniej eliminacjach gminnych. W Kobylnicy spotkały się, by walczyć o prawo gry w etapie wojewódzkim.

Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła drużyna OSP Główczyce. Finałowe spotkanie z OSP Pęplino – triumfatorem ubiegłorocznych rozgrywek - było na tyle zacięte i wyrównane, że o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. A te lepiej wykonywali zawodnicy z Główczyc, i to oni będą reprezentować Powiat Słupski w kolejnym etapie rozgrywek. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy OSP Podwilczyn. Na siódmym i ósmym miejscu sklasyfikowano dwie drużyny reprezentujące Gminę Kobylnica – OSP Wrząca i OSP Lulemino. W całym turnieju wzięło udział 10 zespołów i ponad 130 zawodników.

Organizatorzy postanowili wręczyć także nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza zawodów uznano Bartłomieja Wojtaniuka z OSP Podwilczyn. Królem strzelców został natomiast Krzysztof Golański z OSP Rowy, który w trakcie zawodów pięciokrotnie trafiał do bramki rywali.

W ceremonii zakończenia zawodów uczestniczyli Prezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Kołodziejski oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP w Kobylnicy Leszek Kuliński oraz Komendant Gminny OSP w Kobylnicy Robert Smysło. W słowach kierowanych pod adresem uczestników zwracali uwagę na to, że sportowe zmagania są doskonałą formą pracy nad sprawnością i kondycją, ale też dobrą formą integracji całego środowiska. Przedstawiciele poszczególnych jednostek dowiedzieli się także, że w przyszłorocznych zawodach regulamin ulegnie modyfikacji, ponieważ w zmaganiach będą brać udział także kobiety.

W przerwie między kolejnymi spotkaniami zawodnicy oraz kibice mogli podziwiać występy tancerek Cheerleaders Maxi Energa i Hit Kobylnica.

Organizatorzy składają wolontariuszom z Zespołu Szkól Samorządowych w Kobylnicy tj.: Monice Misterewicz,Katarzynie Piotrkowskiej oraz Danielowi Saruińskiemu.

Ostaeczna klasyfikacja:
1. OSP Główczyce
2. OSP Pęplino
3. OSP Podwilczyn
4. OSP Rowy
5. OSP Jezierzyce
6. OSP Biesowice
7. OSP Wrząca
8. OSP Lulemino
9. OSP Gardna Wielka
10. OSP Korzybie