Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Spotkanie miłośników książek

Czytelnicze podsumowanie roku


Podaj dalej:
Kolejny raz Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy uhonorowała najlepszych czytelników. Do rąk osób, które w ostatnim roku najczęściej korzystały z jej zasobów trafiły dyplomy i nagrody rzeczowe. Był to głównym punkt uroczystej gali „Czytelnik Roku”.

Spotkanie z miłośnikami książek zorganizowano 10 lutego w Sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Na widowni zasiadło wiele osób w różnym wieku, ale mających wspólną pasję – czytanie książek. Każdego roku spotykają się w tym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w uroczystej gali „Czytelnik Roku”. Jej głównym punktem jest nagrodzenie osób, które w trakcie ubiegłego roku najczęściej sięgały po książki znajdujące się w zasobach Gminnej Biblioteki Publicznej. Tym razem prestiżowe wyróżnienie przyznano w trzech kategoriach. „Czytelnikiem Roku” uznano Zofię Trzcińską. Tytułem „Najlepszego Czytelnika” wyróżniono Alicję Kondraciuk i Barbarę Wiła natomiast nagroda „Super Czytelnik” powędrowała do Zofii Kubicz i Leny Wojtaszek. Nagrody dla laureatów ufundował przewodniczący Rady Gminy Kobylnica Leon Kiziukiwiecz. Książki oraz gratulacje odbierali od Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego.

Nagrodzone osoby zgodnie podkreślały, że na ich zainteresowanie czytelnictwem duży wpływ ma bogaty zasób zbiorów, jakim dysponuje kobylnicka biblioteka. Jak przyznawali, z każdym kolejnym rokiem na półkach pojawiają się nowe pozycje, które ciekawią i skłaniają do wizyty w murach książnicy.

- Na systematyczne doposażenie bibliotecznych zbiorów przekazujemy spore środki. W ubiegłym roku placówka wzbogaciła się o 1612 pozycji. Wszystko po to, by zachęcać do sięgania po książki i odpowiadać na potrzeby użytkowników biblioteki. Obecnie mogą wybierać spośród niemal 37 tysięcy pozycji – mówił w trakcie uroczystości Wójt Gminy Kobylnica.

Ten kierunek działań przynosi zamierzone rezultaty. Dyrekcja placówki, mimo panującego w całym kraju wyraźnego spadku zainteresowania czytelnictwem, może być zadowolona. - Według danych za 2016 w bibliotecznym katalogu pojawiło się 225 nowych czytelników. Wspólnie z osobami, które już wcześniej zarejestrowały się w siedzibie placówki, wypożyczyły niemal 21 tysięcy woluminów – powiedziała w czasie gali Barbara Jęchorek, dyrektor GBP. Po podsumowaniu ubiegłorocznej działalności instytucji obecni na gali mieli możliwość wysłuchania wierszy wyróżnionych podczas konkursów poetyckich organizowanych przez bibliotekę. Co roku galę kończą występy artystyczne. Podobnie było i tym razem. Widzowie mogli zobaczyć teatralno – muzyczne przedstawienie uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach, które zostało wyreżyserowane w związku z jubileuszem 70 – lecia istnienia placówki.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy czytelnicy spotkali się na wspólnym poczęstunku. Zanim jednak rozpoczęły się dyskusje na temat – jak przystało na czytelników - wyjątkowych książek, wszyscy mogli skosztować pysznego tortu, który jest już tradycją lutowej gali. Tuż obok można było podziwiać wystawę niezwykłych obrazów rodzimej malarki Barbary Nibelskiej, a w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej ocenić efekty pracy podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczo – Psychiatrycznego w Kobylnicy.