Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Śpiew, zabawa, prezenty i życzenia

Jubileuszowa edycja Babskiego Gadania już za nami


Podaj dalej:
Już po raz dziesiąty Gmina Kobylnica zaprosiła wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. W marcowy wieczór zorganizowano wyjątkowy koncert, w trakcie którego mogliśmy usłyszeć największe przeboje legendarnej grupy ABBA.

8 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ile miejsc, tyle pomysłów na organizację tego wydarzenia. Jednak w Gminie Kobylnica, panie od dekady spotykają się na imprezie pod nazwą Babskie Gadanie. Tegoroczna, jubileuszowa edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Panie licznie zgromadziły się w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, by wspólnie celebrować swoje święto.

Organizatorzy przygotowali wyjątkowe atrakcje. Już na początku wszyscy mogli podziwiać wyjątkową ciekawą wystawę prac przygotowaną przez malarki z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej zorganizowano wiele konkursów, a także kolejną wystawę – tym razem prezentującą portrety najsłynniejszych polskich kobiet.

Najważniejszym punktem wieczoru był jednak koncert grupy ABBA Show. Słynący z niesamowicie efektownych koncertów zespół, udowodnił w Kobylnicy, że w pełni zasługuje na miano światowego fenomenu. Wyjątkowa aranżacja koncertu, barwna scenografia i umiejętności wokalne sprawiły, że w mgnieniu oka artyści zyskali uznanie publiczności. Przez kilkadziesiąt minut wykonywali najsłynniejsze utwory legendarnej ABBY, by po ostatnim z wykonań zebrać od widzów gromkie brawa.

Tradycją jest już także nagradzanie uczestniczek spotkania słodkimi upominkami oraz kwiatami. Na opuszczające sale panie czekał Wójt Gminy Kobylnica oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Panie ze wzruszeniem i uśmiechem dziękowały za wyjątkowy wieczór, życzenia i pamięć o ich święcie.