Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

wczoraj

Siatkarskie nadzieje walczyły w Kobylnicy

Stawką był awans do kolejnego etapu rozgrywek KinderSport

Podaj dalej:
45 drużyn rywalizowało w Kobylnicy w ramach wojewódzkiego finału rozgrywek „Kinder+sport”. 9 z nich stanowiły reprezentantki miejscowego klubu sportowego Piast B. Podopieczne Michała Huzarskiego kolejny raz pokazały się z bardzo dobrej strony.

- Znakomity występ zanotowała pierwsza para z Kobylnicy, Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska, która cały turniej zakończyła na bardzo dobrym, drugim miejscu, ulegając w finale drużynie UKS Pępowo I 0:2 w setach. Bardzo dobrze zaprezentowała się również druga para z Kobylnicy, siostry Ania i Ola Próchniak, które zajęły w turnieju wysokie, szóste miejsce – relacjonuje szkoleniowiec kobylnickiego Piasta.

Nieźle spisały się także pozostałe pary. Jadzia Guzewska i Kinga Murawska zajęły w turnieju 20 miejsce, a trzy lokaty za nimi uplasowały się Gabrysia Będzimierowska i Zuzia Kosińska. Kolejną pozycję zajął zespół Wiktoria Kiziukiewicz i Julia Gdowska.

Był to ostatni turniej eliminacyjny o Puchar Kinder+sport. Do wielkiego finału województwa, który odbędzie się w Chwaszczynie awans uzyskały dwie pary z Kobylnicy. Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska, które zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz turniejowa ósemka, siostry Próchniak. W finale ogółem wystąpi 16 najlepszych par po trzech turniejach eliminacyjnych. Do finału mistrzostw Polski awans uzyskają dwie najlepsze drużyny piątkowego turnieju.

W niedzielę do zmagań przystąpili chłopcy w kategorii „3” i „4”. Kobylnica oraz Lębork nie miała swoich przedstawicieli w tym turnieju. Najlepszą drużyną w kategorii „3” okazała się pierwsza drużyna UKS Jasieniak Gdańsk, która po zaciętym meczu wygrała z ekipą Kaemki Starogard Gdański 2:1, trzecie miejsce zajęła drużyna Trefla Gdańsk. W kategorii „4” pierwsze miejsce zajęła drużyna Kaemki Starogard Gdański.

Ogółem w ciągu dwóch dni zmagań w Kobylnicy wystąpiło blisko 200 zawodników i zawodniczek z 20 klubów. Rozegrano ponad 400 meczy. Organizatorem turnieju był klub UKS Piast Kobylnica wraz ze Szkołą Podstawową w Kobylnicy. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor SP w Kobylnicy, Pan Jan Wild.