Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad rok temu

Porozmawiajmy o rozbudowie sieci gazowej

Porozmawiajmy o rozbudowie sieci gazowej

W kwietniu odbędzie się cykl spotkań


Podaj dalej:
W związku z planowanym przez Polską Spółkę Gazownictwa rozwojem sieci gazowej na terenie Gminy Kobylnica, w kwietniu zorganizowany zostanie cykl spotkań informacyjnych.

Budowa nowego gazociągu planowana jest w czterech miejscowościach na terenie Gminy Kobylnica. Pierwszym krokiem w kierunku rozbudowy sieci gazowej było podpisanie przez Wójta Gminy Kobylnica i dyrektora PSG sp. z o.o. listu intencyjnego, w którym obie strony zadeklarowały gotowość do rozmów w przedmiocie ustalenia możliwości budowy gazociągu i zasad jego finansowania oraz określiły zasady mające na celu zaplanowanie i wybudowanie gazowej sieci dystrybucyjnej w Gminie.

W celu przybliżenia mieszkańcom szczegółów całego przedsięwzięcia zaplanowano cykl spotkań informacyjnych, w których wezmą w udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa.

Terminy i miejsca spotkań:
1. Sycewice, dn. 06.04.2017r. miejsce: Szkoła Podstawowa w Sycewicach,
godz. 18:00

2. Wrząca, dn. 11.04.2017r. miejsce: świetlica wiejska we Wrzącej,
godz.18:00

3. Kończewo, dn. 20.04.2017r. miejsce: sala gimnastyczna w Kończewie,
godz. 18:00

4. Kwakowo, dn. 25.04.2017r. miejsce: Szkoła Podstawowa w Kwakowie,
godz. 18:00