Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
miesiąc temu

Podsumowanie młodzieżowej konferencji zdrowotnej

Podsumowanie młodzieżowej konferencji zdrowotnej
Podaj dalej:
Młodzieżowa Konferencja Zdrowotna organizowana jest od 2011 r. w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej towarzyszącej akcji szczepień ochronnych przeciwko rakowi szyjki macicy w populacji 13 letnich dziewcząt. Od początku realizatorem szczepień jest Centrum Zdrowia „SALUS” w Słupsku. W latach 2011–2013 szczepienia współfinansowało Miasto Słupsk, a od 2014 r. do współpracy dołączyła Gmina Słupsk, a w 2015 r. Gmina Kobylnica. Poszczególne samorządy corocznie obejmują szczepieniami populację 13 letnich dziewcząt zameldowanych odpowiednio na terenie Miasta Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.
Do tej pory odbyły się cztery edycje Konferencji, w ramach których zorganizowano konkursy dla młodzieży szkół gimnazjalnych, na najlepszą prezentację multimedialną o tematyce zdrowotnej pod hasłem:
- „Jak się ustrzec w porę przed nowotworem”
I edycja Konferencji 28.10.2011 r.
- „Profilaktyka, czyli jak skutecznie raka unikać”
II edycja Konferencji 30.11.2012 r.
- „ZAPOBIEGAM, a to znaczy rak mnie raczej nie uraczy”
III edycja Konferencji 29.11.2013 r.
- „Rak! Po pierwsze – zapobiegać”
IV edycja Konferencji 19.12.2014 r.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w poszczególnych edycjach konkursu przygotowując nie tylko prezentację multimedialną ale również oprawę artystyczną każdej z Konferencji.
W ramach tegorocznej jubileuszowej V edycji Konferencji organizatorzy odeszli od dotychczasowej formy konkursu tj. prezentacji multimedialnej, proponując młodzieży gimnazjalnej zmierzenie się z wyzwaniem przygotowania spotu promocyjnego w zakresie profilaktyki nowotworowej.
Celem konkursu na spot promocyjny jest pobudzenie wśród uczestników zainteresowania tematyką profilaktyki nowotworowej, rozwijanie umiejętności twórczego i odważnego wyrażania swoich poglądów na tematy ważne i poważne, rozbudzanie wrażliwości i świadomości istniejących zagrożeń i metod zapobiegania chorobom nowotworowym, a także nabycie lub doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami promocji i marketingu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji poświęconej profilaktyce zdrowotnej, która odbędzie się 9 grudnia 2016 r. w sali nr 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku, Plac Zwycięstwa 3. Organizatorzy planują również zamieszczenie na swoich stronach internetowych zwycięskich spotów.