.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
4 miesiące temu

Podsumowanie młodzieżowej konferencji zdrowotnej

Podsumowanie młodzieżowej konferencji zdrowotnej
Podaj dalej:
Młodzieżowa Konferencja Zdrowotna organizowana jest od 2011 r. w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej towarzyszącej akcji szczepień ochronnych przeciwko rakowi szyjki macicy w populacji 13 letnich dziewcząt. Od początku realizatorem szczepień jest Centrum Zdrowia „SALUS” w Słupsku. W latach 2011–2013 szczepienia współfinansowało Miasto Słupsk, a od 2014 r. do współpracy dołączyła Gmina Słupsk, a w 2015 r. Gmina Kobylnica. Poszczególne samorządy corocznie obejmują szczepieniami populację 13 letnich dziewcząt zameldowanych odpowiednio na terenie Miasta Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.
Do tej pory odbyły się cztery edycje Konferencji, w ramach których zorganizowano konkursy dla młodzieży szkół gimnazjalnych, na najlepszą prezentację multimedialną o tematyce zdrowotnej pod hasłem:
- „Jak się ustrzec w porę przed nowotworem”
I edycja Konferencji 28.10.2011 r.
- „Profilaktyka, czyli jak skutecznie raka unikać”
II edycja Konferencji 30.11.2012 r.
- „ZAPOBIEGAM, a to znaczy rak mnie raczej nie uraczy”
III edycja Konferencji 29.11.2013 r.
- „Rak! Po pierwsze – zapobiegać”
IV edycja Konferencji 19.12.2014 r.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w poszczególnych edycjach konkursu przygotowując nie tylko prezentację multimedialną ale również oprawę artystyczną każdej z Konferencji.
W ramach tegorocznej jubileuszowej V edycji Konferencji organizatorzy odeszli od dotychczasowej formy konkursu tj. prezentacji multimedialnej, proponując młodzieży gimnazjalnej zmierzenie się z wyzwaniem przygotowania spotu promocyjnego w zakresie profilaktyki nowotworowej.
Celem konkursu na spot promocyjny jest pobudzenie wśród uczestników zainteresowania tematyką profilaktyki nowotworowej, rozwijanie umiejętności twórczego i odważnego wyrażania swoich poglądów na tematy ważne i poważne, rozbudzanie wrażliwości i świadomości istniejących zagrożeń i metod zapobiegania chorobom nowotworowym, a także nabycie lub doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami promocji i marketingu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji poświęconej profilaktyce zdrowotnej, która odbędzie się 9 grudnia 2016 r. w sali nr 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku, Plac Zwycięstwa 3. Organizatorzy planują również zamieszczenie na swoich stronach internetowych zwycięskich spotów.