Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
2 miesiące temu

Pierwsza wizyta Mikołaja już za nami

Były prezenty, padły deklaracje


Podaj dalej:
Choć za oknem wciąż próżno poszukiwać śniegu, a temperatury bardziej odzwierciedlają te, które panują późną jesienią, niż zimą, to w Gminie Kobylnica, już czuć zbliżające się święta. Wszystko za sprawą wizyty Mikołaja, który spotkał się już z młodymi mieszkańcami.

Gmina Kobylnica jest prawdopodobnie pierwszą z gmin w naszej okolicy, do której zdążył zawitać Mikołaj. Brak śniegu i dodatnie temperatury nie przeszkodził mu jednak w wizycie, która – zgodnie z tradycją – odbywa się zawsze na początku grudnia. Każdego roku pana w czerwonym ubraniu witają najmłodsi mieszkańcy, głównie przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych z terenu gminy.

Na spotkanie z dziećmi Mikołaj przygotował blisko pół tysiąca świątecznych paczek, które wręczono w czasie jego pobytu. Dzieci, które je otrzymały, nie kryły radości i wzruszenia. Właściwie każde z nich opuszczało mury Gminnego Centrum Kultury i Promocji w fantastycznym nastroju i z uśmiechami na ustach. W czasie krótkiej rozmowy z Mikołajem zapewniały, że są grzeczne i starają się słuchać swoich rodziców.

Wręczenie świątecznych upominków stanowiło jednak tylko jeden z elementów świątecznego spotkania, które każdego roku organizowane są w Gminie Kobylnica. Zanim do rąk młodych mieszkańców trafiły torby wypełnione słodkimi łakociami, dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny, który opowiadał przejmującą historię Mikołaja i jego roli w czasie Świąt Bożego Narodzenia.