Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Piąta wyprzedaż w amerykańskim stylu

Garażówka przyciągnęła tłumy


Podaj dalej:
To prawdopodobnie jedyne takie miejsce w kraju, w którym za tak wiele zapłacimy tak niewiele. Wystarczyło kilka złotych, by wrócić do domów z dziecięcymi rowerkami, płytami Mozarta, gustownymi świecznikami czy ubraniami. Właśnie w tym tkwi magia „Kobylnickiej Garażówki”.

W sporym błędzie są ci, którzy uważają, że w czasie wcześniejszych czterech edycji, na stoiskach pojawiło się już tyle nietypowych przedmiotów, że w kolejnych odsłonach imprezy trudno będzie o równie unikatowe drobiazgi. Jubileuszowa edycja Kobylnickiej Garażówki zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych łowców okazji. I oni opuszczali miejsce imprezy z siatkami wypełnionymi różnego rodzaju przedmiotami.

- Pojawiam się tu, by znaleźć jakiś dodatek do mojego nowo wyremontowanego mieszkania. Omijam przedmioty dostępne w sklepach, butikach i marketach. Są drogie, a mało wyjątkowe. W Kobylnicy zawsze znajdę coś, co przykuje moją uwagę – przyznaje pani Joanna, która na Garażówkę wybrała się aż spod Trójmiasta. Na imprezie pojawiła się już po raz trzeci. Jak przyznaje, z każdej edycji przywozi coś interesującego, czym przyozdabia swoje mieszkanie. Koleżanki i koledzy zawsze dziwią się i pytają, gdzie zdobywa takie eksponaty.

Wśród odwiedzających pojawiali się ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Ktoś poszukiwał tanich płyt muzycznych, ktoś inny unikatowej porcelany. Byli też i miłośnicy sprzętu elektronicznego, który można było kupić za niewielkie pieniądze. Kiedy jedni szukali czegoś dla siebie, lub na prezent, inni patrzyli z dumą, jak ich dzieci zbierają pierwsze doświadczenia związane z zarabianiem pieniędzy i oszczędnościami.

- Nasze stoisko obsługuje głównie moja córka. Dla niej to świetna zabawa, natomiast ja widzę w tym, coś bardzo ważnego. Tu poznaje wartość pieniądza, uczy się gospodarności i kontaktu z ludźmi. Nie pieniądze są więc ważne – przyznaje pan Maciej z Gminy Kobylnica.

Kobylnicka Garażówka trwała ponad cztery godziny. W tym czasie mogliśmy nie tylko znaleźć swój wyjątkowy przedmiot, ale też posłuchać występów artystycznych i dowiedzieć się wielu spraw związanych z ekologią. Jubileuszowa edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Chcesz mieć ciepło w domu, nie rób dymu nikomu”. Wybór nie jest przypadkowy. W trakcie tej edycji Kobylnickiej Garażówki wspólnie ze sklepem „ABC Kominki” zorganizowaliśmy pokazy, w trakcie których mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących sposobów prawidłowego ogrzewania naszych domów i mieszkań.