Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad pół roku temu

Piąta wyprzedaż w amerykańskim stylu

Garażówka przyciągnęła tłumy


Podaj dalej:
To prawdopodobnie jedyne takie miejsce w kraju, w którym za tak wiele zapłacimy tak niewiele. Wystarczyło kilka złotych, by wrócić do domów z dziecięcymi rowerkami, płytami Mozarta, gustownymi świecznikami czy ubraniami. Właśnie w tym tkwi magia „Kobylnickiej Garażówki”.

W sporym błędzie są ci, którzy uważają, że w czasie wcześniejszych czterech edycji, na stoiskach pojawiło się już tyle nietypowych przedmiotów, że w kolejnych odsłonach imprezy trudno będzie o równie unikatowe drobiazgi. Jubileuszowa edycja Kobylnickiej Garażówki zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych łowców okazji. I oni opuszczali miejsce imprezy z siatkami wypełnionymi różnego rodzaju przedmiotami.

- Pojawiam się tu, by znaleźć jakiś dodatek do mojego nowo wyremontowanego mieszkania. Omijam przedmioty dostępne w sklepach, butikach i marketach. Są drogie, a mało wyjątkowe. W Kobylnicy zawsze znajdę coś, co przykuje moją uwagę – przyznaje pani Joanna, która na Garażówkę wybrała się aż spod Trójmiasta. Na imprezie pojawiła się już po raz trzeci. Jak przyznaje, z każdej edycji przywozi coś interesującego, czym przyozdabia swoje mieszkanie. Koleżanki i koledzy zawsze dziwią się i pytają, gdzie zdobywa takie eksponaty.

Wśród odwiedzających pojawiali się ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Ktoś poszukiwał tanich płyt muzycznych, ktoś inny unikatowej porcelany. Byli też i miłośnicy sprzętu elektronicznego, który można było kupić za niewielkie pieniądze. Kiedy jedni szukali czegoś dla siebie, lub na prezent, inni patrzyli z dumą, jak ich dzieci zbierają pierwsze doświadczenia związane z zarabianiem pieniędzy i oszczędnościami.

- Nasze stoisko obsługuje głównie moja córka. Dla niej to świetna zabawa, natomiast ja widzę w tym, coś bardzo ważnego. Tu poznaje wartość pieniądza, uczy się gospodarności i kontaktu z ludźmi. Nie pieniądze są więc ważne – przyznaje pan Maciej z Gminy Kobylnica.

Kobylnicka Garażówka trwała ponad cztery godziny. W tym czasie mogliśmy nie tylko znaleźć swój wyjątkowy przedmiot, ale też posłuchać występów artystycznych i dowiedzieć się wielu spraw związanych z ekologią. Jubileuszowa edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Chcesz mieć ciepło w domu, nie rób dymu nikomu”. Wybór nie jest przypadkowy. W trakcie tej edycji Kobylnickiej Garażówki wspólnie ze sklepem „ABC Kominki” zorganizowaliśmy pokazy, w trakcie których mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących sposobów prawidłowego ogrzewania naszych domów i mieszkań.