Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
2 miesiące temu

Od świątecznej zabawy po taneczne ewolucje

Roztańczona Kobylnica


Podaj dalej:
W pierwszy weekend grudnia Kobylnica była gospodarzem ogólnopolskiego Grand Prix Cheerleaders. Jest to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Wzięło w niej udział kilkanaście grup tanecznych, które na co dzień zagrzewają do rywalizacji zespoły sportowe z całej Polski.

Pierwszy weekend grudnia upłynął w Kobylnicy pod znakiem tańca i zabawy. Dwudniowa impreza, którą zorganizowało stowarzyszenie Cheerleaders Maxi, zgromadziła w hali Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zarówno profesjonalne tancerki, jak i dzieci, które mogły wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach i zabawach.

To właśnie młodzi ludzie byli głównymi bohaterami pierwszego dnia imprezy. Kilkuset uczniów z kobylnickich szkół wzięło udział w Mikołajkowych Igrzyskach Szkolnych. Organizowane od dziesięciu lat wydarzenie ma na celu integrację młodzieży, promocję aktywnej formy spędzania wolnego czasu i rozwój umiejętności artystycznych wśród uczniów. Służą temu różnego typu konkursy i zabawy, w których uczestniczą młodzi ludzie.

Drugiego dnia na parkiecie hali sportowej Szkoły Podstawowej mogliśmy oglądać czołowe zespoły cheerleaderek, które stanęły do rywalizacji w Grand Prix. Stawką zawodów były puchary i medale Wójta Gminy Kobylnica. Zgromadzona publiczność mogła oglądać występy kilkunastu zespołów, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i dywizjach.

Ku uciesze miejscowych kibiców zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii Dance Elite Junior Młodszy przypadło dziewczętom z grupy Maxi Hit Kobylnica. Młody zespół stanowią uczennice Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Ich występ zyskał nie tylko aprobatę jurorów, ale także wywołał spore poruszenie wśród kibiców. Zasiadający na trybunach rodzice nie kryli wzruszenia, ale również i radości z występu i sukcesu młodych tancerek.

Organizacja X Mikołajkowych Igrzysk Szkolnych oraz Grand Prix Cheerleaders była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kobylnica.

Fot. Marcin Tomacik / APR-SAS