Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Na pomoc chorym na białaczkę

Mieszkańcy pokazali wielkie serce


Podaj dalej:
Za spory sukces można uznać efekty akcji „Dzień dawcy szpiku dla Pawła i innych”. Baza potencjalnych dawców powiększyła się o 201 osób.

W kilku miejscach w regionie 12 lutego organizowano akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wolontariusze Fundacji DKMS i Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku ze Słupsku byli tego dnia obecni między innymi w Kobylnicy, Słupsku, Ustce, Szczecinie, Koszalinie czy Darłowie. Wszędzie tam czekali na osoby, które zadeklarowały swoją pomoc osobom chorym na białaczkę, poprzez rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Na terenie Gminy Kobylnica zorganizowano dwa punkty – w Gminnym Centrum Kultury i Promocji oraz świetlicy wiejskiej w Reblinie. Akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Oba punkty odwiedziło wiele osób, które chciały pomóc Pawłowi Segeń, chłopakowi, który młodzieńcze lata spędził właśnie w Reblinie. Choć to jego postać była twarzą całej akcji, to jednak z pomocy osób, które tego dnia zarejestrowały się w bazie, mogą skorzystać inni chorzy na białaczkę.

W czasie styczniowej akcji w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowano 201 nowych osób. 47 z nich dokonało tego w dwóch punktach, które działały na terenie Gminy Kobylnica.