Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad pół roku temu

Muzyczna modlitwa. Gospel na scenie

Wyjątkowe warsztaty i koncert


Podaj dalej:
To był wyjątkowy koncert. Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wystąpili artyści z trzech różnych państw. Choć na co dzień posługują się różnymi językami, to akurat tego wieczoru znaleźli jeden wspólny – muzykę gospel.

Sobotni koncert był zwieńczeniem trwających dwa dni warsztatów, które odbywały się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji. Zajęcia prowadzili wyjątkowi goście – Monika Zytke oraz Junior Robinson. To pod ich okiem kilkanaście osób poznawało historię muzyki Gospel, ale też doskonaliło sposób jej wykonywania. Finałowy koncert był więc okazją do przekonania się, jak szybko zrozumieli drzemiącą w niej siłę, przesłanie i energię.

Sporą niespodzianką dla osób, które w sobotni wieczór zasiadły na widowni był również występ grupy studentów z Japonii, która przebywa na wymianie międzynarodowej w Polsce. Wspólnie z rówieśnikami z naszego kraju, oraz Juniorem Robinsonem, Moniką Zytke i zespołem ET IN TERRA, wykonali kilka utworów, które zgromadzona na widowni publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Cały koncert był bardzo nastrojowy i przejmujący. Okazał się na tyle interesującym wydarzeniem, że zgromadził fanów muzyki Gospel nie tylko z Gminy Kobylnica, Słupska i okolic, ale także z sąsiednich miast i województw.