.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
4 miesiące temu

Medale kobylnickich wojowników

Trzy razy na podium w Szczecinie


Podaj dalej:
W Szczecinie odbył się turniej karate, w którym rywalizowali najlepsi zawodnicy młodego pokolenia z całego kraju. Obok reprezentantów gospodarzy, Słupska, Kostrzyna czy Środy Wielkopolskiej mogliśmy oglądać także zawodników „Spartans” Kobylnica. W stolicy województwa zachodniopomorskiego pokazali się z bardzo dobrej strony.

Po rozegranych kilka tygodni temu, udanych Mistrzostwach Polski w Ju – Jitsu, zawodnicy z Kobylnicy wzięli udział w kolejnych zmaganaich. 19 listopada rywalizowali w X Turnieju Nadziei w Karate WUKF (z ang. – World Union Of Karate – Do Federation) o Puchar Prezydenta Miasta. W hali przy ulicy Twardowskiego swoje umiejętności prezentowało ponad 100 zawodników z całego kraju.

Obok reprezentantów klubów, które funkcjonują w dużych miastach, takich jak: Szczecin, Kostrzyn czy Środa Wielkopolska, w zawodach wystartowali młodzi zawodnicy z mniejszych klubów, w tym także z Kobylnicy. Podopieczni Marcina Gawlika zanotowali bardzo udany występ. Ze Szczecina wrócili bowiem z trzema medalami zdobytymi w kumite. Znakomicie spisała się Sandra Grybisz, która zdobyła srebrny medal. Drugie miejsce na podium zajęła również Wiktoria Gawlik. Filip Wąsicki mógł natomiast cieszyć się z brązowego medalu.

- Również słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom, którzy dobrze się rozwijają i czynią postępy. Przemysław Burza, Weronika Maciejewska, Alan Świątek, Łukasz Nowikow oraz Szymon Ziółkowski po zaciekłych walkach potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia. Spartanie stoczyli zacięte i ostre pojedynki oraz wykazali się bardzo wysokim kunsztem technicznym. Na ich sukcesy składają się m.in. systematyczność i zaangażowanie w treningi – przekonuje Marcin Gawlik, szkoleniowiec „Spartans” Kobylnica.

Zarząd Klubu dziękuje też wszystkim rodzicom zawodników, którzy pomogli przy organizacji wyjazdu na zawody do Szczecina.