Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Literackie spotkanie w Kruszynie

Nie zabrakło pięknej poezji i wzruszających chwil


Podaj dalej:
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był pretekstem do zorganizowania w Kruszynie spotkania, na którym pojawili się miłośnicy poezji i literatury.

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy z przedstawicielami Sołectwa Kruszyna oraz Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. 18 kwietnia w miejscowej świetlicy mogliśmy spotkać osoby, które cenią sobie poezję i obcowanie z książką.

W spotkaniu uczestniczyli więc członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Kwakowa i Kobylnicy oraz zaproszeni goście, a wśród nich znaleźli się chociażby przedstawiciele grupy "Wtorkowe Spotkania Literackie", która działa przy Starostwie Powiatowym w Słupsku, a także redaktor naczelny gazety "Moje Miasto" Andrzej Obecny. Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć mieszkańców wsi Kruszyna, którzy licznie stawili się w miejscowej świetlicy.

W trakcie imprezy, przy kawie, herbacie i domowych wypiekach, lokalni poeci wcielili się w role lektorów i przybliżali zgromadzonym uczestnikom piękną poezję. Teresa Ławecka, Małgorzata Ortman, Zenon Lasoń oraz Romana Małecka sprawili, że publiczność na długie chwile przeniosła się w liryczny świat miłości i uczuć. Nie brakowało także długich rozmów o literaturze. Dzięki członkom Dyskusyjnego Klubu Książka w Kwakowie mogliśmy na nią spojrzeć z nieco innego punktu widzenia, poprzez ciekawostki o książkowych rekordach oraz cytaty z popularnych utworów literackich. Zgromadzeni goście bez problemów odgadywali autorów oraz tytuły. Spośród nich zostały rozlosowane nagrody książkowe, płytowe i inne.

Uroczystość uświetnił występ Anny Poźlewicz. Śpiewając przy akompaniamencie gitary stworzyła niepowtarzalny klimat a zasłuchani w ballady uczestnicy mieli również okazję włączyć się do wspólnego nucenia popularnych utworów.

Impreza ta miała również na celu popularyzację spędzania wolnego czasu w towarzystwie książek jako alternatywy do innych form relaksu.