.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
dzisiaj, godz. 08:50

Literackie spotkanie w Kruszynie

Nie zabrakło pięknej poezji i wzruszających chwil


Podaj dalej:
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był pretekstem do zorganizowania w Kruszynie spotkania, na którym pojawili się miłośnicy poezji i literatury.

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy z przedstawicielami Sołectwa Kruszyna oraz Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. 18 kwietnia w miejscowej świetlicy mogliśmy spotkać osoby, które cenią sobie poezję i obcowanie z książką.

W spotkaniu uczestniczyli więc członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Kwakowa i Kobylnicy oraz zaproszeni goście, a wśród nich znaleźli się chociażby przedstawiciele grupy "Wtorkowe Spotkania Literackie", która działa przy Starostwie Powiatowym w Słupsku, a także redaktor naczelny gazety "Moje Miasto" Andrzej Obecny. Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć mieszkańców wsi Kruszyna, którzy licznie stawili się w miejscowej świetlicy.

W trakcie imprezy, przy kawie, herbacie i domowych wypiekach, lokalni poeci wcielili się w role lektorów i przybliżali zgromadzonym uczestnikom piękną poezję. Teresa Ławecka, Małgorzata Ortman, Zenon Lasoń oraz Romana Małecka sprawili, że publiczność na długie chwile przeniosła się w liryczny świat miłości i uczuć. Nie brakowało także długich rozmów o literaturze. Dzięki członkom Dyskusyjnego Klubu Książka w Kwakowie mogliśmy na nią spojrzeć z nieco innego punktu widzenia, poprzez ciekawostki o książkowych rekordach oraz cytaty z popularnych utworów literackich. Zgromadzeni goście bez problemów odgadywali autorów oraz tytuły. Spośród nich zostały rozlosowane nagrody książkowe, płytowe i inne.

Uroczystość uświetnił występ Anny Poźlewicz. Śpiewając przy akompaniamencie gitary stworzyła niepowtarzalny klimat a zasłuchani w ballady uczestnicy mieli również okazję włączyć się do wspólnego nucenia popularnych utworów.

Impreza ta miała również na celu popularyzację spędzania wolnego czasu w towarzystwie książek jako alternatywy do innych form relaksu.