Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
4 miesiące temu

Koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing

zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu


Podaj dalej:

W sobotni wieczór (18.10.2014) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, przy Sali wypełnionej po brzegi, o godzinie 19.00 rozpoczął się koncert Macieja Maleńczuka.
Maleńczuk to jeden z najpopularniejszych polskich muzyków. Zaczynał grając na krakowskich ulicach. W 1981 roku odmówił spełnienia służby wojskowej, dwa lata spędził za to w więzieniu. Jest poetą - autorem "Chamstwa w Państwie”. Jego muzyka dociera do wielu pokoleń. Efektem jest 10 złotych i platynowych płyt, dwa Muzyczne Fryderyki. Występował z zespołem Pudelsi, Homo Twist. Był jurorem w Idolu. Odznaczony medalem Gloria Artis.
Nic dziwnego, że na koncercie była pełna sala, choć za bilet trzeba było zapłacić 90 złotych. Koncert rozpoczął się punktualnie. Na scenie pojawił się sam Maciej Maleńczuk, w czerwonej koszuli ze stojącym kołnierzem, nieodłącznych okularach przeciwsłonecznych i wielkim sygnetem na palcu. Towarzyszyła mu świetna ekipa - zespół Psychodancing w składzie Maciej Muraszko (perkusja), Andrzej Laskowski (gitara basowa), Kuba Frydrych (gitara), oraz Grzegorz Stasiuk (electronic keyboard). Z zespołem w tym składzie wokalista wydał już trzy płyty studyjne i jedną koncertową. Witajcie, i zapraszam w podróż po moim skomplikowanym życiorysie. Artystycznym - przywitał publiczność Maleńczuk.
Na koncercie zaprezentował m.in. piosenki znane publiczności z radiowych list przebojów -,,Dawna dziewczyno'', ,,Nie wiem czy wierzę jej'', "Tango libido”, ,,Ostatnia nocka", „Synu”, itd. Był też instrumentalny, jazzowy popis zespołu Psychodancing. W trwającym prawie dwie godziny koncercie zaprezentował również własne aranżacje piosenek innych wykonawców np. „ Nigdy więcej” Piotra Szczepanika czy „Płonie stodoła” Czesława Niemena, jak i wiele utworów, które dopiero pojawią się na nowej płycie Artysty.
Oczywiście był też bis - piosenka pt. ,,Vladimir'', która zakończyła spotkanie z Maleńczukiem i Psychodancing.