Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad rok temu

Kolejne sukcesy młodego judoki z Kończewa

Kolejne sukcesy młodego judoki z Kończewa

Medalowy dorobek Macieja Jerszyńskiego coraz większy


Podaj dalej:
Ze złotym medalem powrócił z zawodów w Szubinie młody judoka UKS „Orzeł” Kończewo. Dla Macieja Jerszyńskiego jest to kolejny sukces w sportowej karierze.

Medalowy dorobek młodego zawodnika powiększa się w bardzo szybkim tempie. Na początku maja wywalczył kolejny krążek w czasie zawodów „Żukovia Cup”, a przed kilkoma dniami na szyi zawiesił następny medal.

13 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szubina Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Szubina. Zmagania przyciągnęły sporą liczbę młodych zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Barw UKS „Orzeł” Kończewo bronił Maciej Jerszyński, który wystartował w najmłodszej grupie wiekowej.

- Maciej spisał się znakomicie. W swojej kategorii wagowej pokonał wszystkich przeciwników przed czasem, przez rzuty zakończone trzymaniami. Ostatecznie Maciej zajął I m-ce zdobywając złoty medal – relacjonuje jego trener Dorota Barcikowska.

Maciej jest ambitnym i walecznym zawodnikiem. W tym roku podwyższył kwalifikacje zdając egzamin na 5kyu – pas żółty.
- Jest systematycznie na treningach, do których przykłada się rzetelnie. Mamy nadzieję, że dalej będzie kontynuował przygodę z judo z takimi sukcesami jak do tej pory – przekonuje Barcikowska.