.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
2 miesiące temu

Ferie zimowe z językiem kaszubskim

W drugim tygodniu ferii zimowych 32 uczniów ze szkół podstawowych z Kwakowa i Kończewa uczestniczyło w zimowisku w Szymbarku.


Podaj dalej:
Zajęcia odbywały się w ramach nauki języka kaszubskiego. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach ekologicznych m.in. uczyły się jak przetrwać w trudnych warunkach zimowych bez nawigacji, niewłaściwego ubioru, poznały zachowania i zwyczaje ptaków, poznały gatunki gadów i płazów występujących w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

Podczas zajęć odbywały się wyjścia w teren, które z uwagi na panujące warunki atmosferyczne były trudne do przejścia, jednak nawet najmłodsi uczniowie poradzili sobie z trudami wędrówek. Czasem były to buty pełne śniegu, innym razem strome zejścia z góry . W nagrodę zjeżdżali po stokach na oponach oraz jechali kuligiem w zaprzęgu konnym. Najwięcej jednak emocji i frajdy dostarczył dzieciom „Dom do góry nogami” i zwiedzanie CEPR-u w Szymbarku.

Dzieci również malowały na szkle wzory kaszubskie, poznały nowoczesną technikę wyrobu porcelany (zwiedziły zakład porcelany stołowej w Łubianie) oraz technikę starodawną – każde dziecko wykonało swoją pracę na kole garncarskim w ramach warsztatów garncarskich w OEE. W czwartkowy wieczór na zakończenie naszego pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, a wieczorkiem „pidżama party”. Następnego dnia niestety pożegnaliśmy OEE i wyruszyliśmy z powrotem autobusem do swoich domów.