Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
ponad rok temu

Dni Kobylnicy. Wystąpi Agnieszka Chylińska

Dni Kobylnicy. Wystąpi Agnieszka Chylińska

Wstęp na koncert jest darmowy


Podaj dalej:

Do pobrania:

Ostatnie miesiące należą do Agnieszki Chylińskiej. Charyzmatyczna, polska wokalistka najpierw wydała bez żadnej zapowiedzi, po siedmiu latach przerwy od poprzedniego albumu, płytę „Forever Child”, by lada moment na długie tygodnie zagościć na listach przebojów. Dlatego trasa koncertowa, która właśnie trwa, uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych całego roku. Jednym z miejsc, w których wystąpi Chylińska będzie Kobylnica. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Świdrujące basy, ostre bity i rockowy wygar Chylińskiej – tak zapowiada się sobotni koncert organizowany w ramach Dni Kobylnicy. Na placu przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wystąpi Agnieszka Chylińska.

We wrześniu 2016 r. Agnieszka Chylińska powróciła w wielkim stylu na polską scenę muzyczną, wydając album „Forever Child”, który szybko zyskał status złotej, a następnie platynowej płyty. Krytyków muzycznych absolutnie to nie dziwi. Ich zdaniem ostatni krążek artystki to umiejętne połączenie rockowej siły, charakterystycznego głosu i nowoczesnego brzmienia. W wielu utworach pojawiają się wyraźne nawiązania do stylistyki z początków kariery Chylińskiej, co sprawia, że koncerty są energetyzujące i zaskakujące. Przekonajcie się o tym sami. Już 27 maja artystka wystąpi jako gwiazda tegorocznych Dni Kobylnicy. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Nim na scenie zagości gwiazda wieczoru, przez cały dzień będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach i zabawach. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, dla których przygotowano spektakl plenerowy pt. "Bajki z malowanej skrzyni" w wykonaniu Teatru Władca Lalek i animacje plenerowe, ale też nieco starsi. Im organizatorzy proponują koncerty zespołów. Tego dnia na scenie zaprezentują się między innymi: Raj Power, Ale Babki i H.Lucyna. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też jubileuszowy koncert Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Wśród mnóstwa atrakcji, jakie przygotowano z okazji tegorocznych Dni Kobylnicy, propozycje dla siebie znajdą także amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzień Sportu, który zaplanowano na niedzielę, obejmuje kilkanaście propozycji, w których uczestniczyć będzie można indywidualnie, jak i całymi rodzinami.

28 maja na boisku sportowym przy ul. Wodnej w Kobylnicy odbędzie się Dzień Sportu. Przez kilka godzin na mieszkańców i turystów czekać będzie wiele atrakcji i konkursów. Całość rozpocznie się już o godzinie 10.00. Świetna zabawa i wiele wrażeń – gwarantowane, a na zwycięzców czekają nagrody!

 • Sportowy festyn rodzinny "Żyj zdrowo na sportowo" odbędzie się na boisku sportowym przy ul. Wodnej w godz. 11:30-13:30
Uczestnikami konkursu może być rodzina składająca się z dwóch dorosłych osób np. mama, tata (dziadek, babcia) i dziecko. Trzyosobowy zespół bierze udział we wszystkich konkurencjach, które są punktowane osobno do klasyfikacji końcowej. Na najlepszych czekają nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego: I miejsce 3 x 300 zł , II miejsce 2 x 300zł, III miejsce 1 x 300 zł. Dla najmłodszych uczestników z każdej rodziny CUW Kobylnica ufundował upominki.

Wykaz konkurencji:
a) Rzut „Beretem Sołtysa” na odległość
b) Rzut piłką lekarską (2 kg) na odległość
c) Kręcenie kółkiem „Hula Hop”
d) Bieg w auto-goglach na czas (tata + mama)
e) Transport piłek tenisowych
f) Rzut ringiem do celu
g) Rzuty do kosza
h) Uderzenia piłką nożna na mini- bramkę

Rodziny chętne do uczestnictwa w festynie sportowym powinny zgłosić się do dnia 20.05 2017 r. i przesłać swoje zgłoszenie na adres: cuw@kobylnica.pl, g.lesniak@kobylnica.pl lub telefonicznie 692-416-778.

 • Rajd rowerowy „Ze Szprycha po Gminie Kobylnica na Majówkę” start ze stadionu o godzinie 10:00 – powrót 12:30 Jak zawsze STS Szprycha przygotuje liczne konkurencja sportowe a najlepsi otrzymają okolicznościowe magnesy i nagrody.
 • Pokaz sportów walki Klubu Sportowego „Spartans” godzina 11:00- 11:30
 • Pokaz „Zumba” 13:30 – 14:00
 • Zabawy dla dzieci, w tym: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, i basen do pływania na linii łódkach
 • Pokaz udzielania pierwszej pomocy
 • Znakowanie rowerów (osoba chętna do oznakowania roweru musi mieć skończone 18 lat , posiadać ze sobą dowód osobisty i dokument zakupu roweru)
 • Instruktarz Nordic-Walking
 • Udział w pokazie sprzętu i treningu fitness
 • Skorzystanie ze serwisu rowerowego
 • Pokaz baniek mydlanych
 • Zakupienie zdrowej żywności
 • Skorzystanie z porad medycznych, dokonanie pomiaru składu ciała, zmierzenie poziomu cukru, cholesterolu trój glicerydów oraz skorzystać z profilaktyki raka piersi (chętni muszą być co najmniej 3 godziny przed badaniami na czczo)
 • Stoiska z drobną gastronomią.
Dzień Sportu będzie ostatnią odsłoną Dni Kobylnicy. Wydarzenie rozpocznie w piątek, 26 maja spektakl Boeing, Boeing, który zostanie wystawiony na deskach Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wstęp na wydarzeni będzie możliwy za okazaniem specjalnej karty. O szczegóły pytajcie w sekretariacie GCKiP.

W załączeniu regulamin imprezy masowej