.

.

więcej

.

.
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
2 miesiące temu

Brąz po walce z Rosjaninem

Brąz po walce z Rosjaninem

Sukces Macieja Jerszyńskiego


Podaj dalej:
Dwóch zawodników UKS „Orzeł” Kończewo wystartowało w silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostwach Dzieci w Judo, które rozgrywane były w Gdyni. Na matach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z Polski i Rosji. To właśnie pojedynek z młodym Rosjaninem zdecydował o medalu Macieja Jerszyńskiego.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Maciej Jerszyński. Młody judoka, choć przegrał pierwszą z turniejowych walk, to w kolejnych trzech starciach schodził z maty jako zwycięzca. Taki rezultat uplasował go na trzecim miejscu podium. W decydującej o brązowym medalu walce pokonał silnego Rosjanina, który był uznawany za jednego z faworytów do zwycięstwa w kategorii wagowej do 33 kg.

W zawodach wystartował też Mikołaj Kirko. Drugiemu z zawodników „Orła” szczęście nie dopisywało w dwóch pierwszych walkach, które mimo dzielnej postawy i ambitnej walki, zakończyły się jego porażką.

To pierwszy start w tym roku podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. Zawodników do turnieju przygotowała instruktor judo Dorota Barcikowska. UKS „Orzeł” Kończewo od tego roku rozpoczyna treningi także w ZSS w Kobylnicy, na które serdecznie zaprasza dzieci z terenu Gminy Kobylnica, które chciałyby zgłębiać tajniki judo.