Podziel się

Jesteśmy w mediach społecznościowych! Odwiedź nasze profile, polub, subskrybuj:

Kontakt

tel.: 59 842 90 70 do 71
fax: 59 842 90 72
sekretariat: 59 842 96 17
e-mail: kobylnica@kobylnica.pl


ul. Główna 20
76-251 Kobylnica
Województwo Pomorskie

Bank Spółdzielczy w Sławnie
73 9317 0002 0090 0733 2000 0010

Prosument

Uzyskaj dofinansowanie na zakup i montaż nowej instalacji do produkcji energii elektrycznej z paneli słonecznych!

więcej

Liczba podpisanych umów:

81
Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
ponad pół roku temu

Brąz po walce z Rosjaninem

Brąz po walce z Rosjaninem

Sukces Macieja Jerszyńskiego


Podaj dalej:
Dwóch zawodników UKS „Orzeł” Kończewo wystartowało w silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostwach Dzieci w Judo, które rozgrywane były w Gdyni. Na matach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z Polski i Rosji. To właśnie pojedynek z młodym Rosjaninem zdecydował o medalu Macieja Jerszyńskiego.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Maciej Jerszyński. Młody judoka, choć przegrał pierwszą z turniejowych walk, to w kolejnych trzech starciach schodził z maty jako zwycięzca. Taki rezultat uplasował go na trzecim miejscu podium. W decydującej o brązowym medalu walce pokonał silnego Rosjanina, który był uznawany za jednego z faworytów do zwycięstwa w kategorii wagowej do 33 kg.

W zawodach wystartował też Mikołaj Kirko. Drugiemu z zawodników „Orła” szczęście nie dopisywało w dwóch pierwszych walkach, które mimo dzielnej postawy i ambitnej walki, zakończyły się jego porażką.

To pierwszy start w tym roku podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Kończewo. Zawodników do turnieju przygotowała instruktor judo Dorota Barcikowska. UKS „Orzeł” Kończewo od tego roku rozpoczyna treningi także w ZSS w Kobylnicy, na które serdecznie zaprasza dzieci z terenu Gminy Kobylnica, które chciałyby zgłębiać tajniki judo.